Peipsi järvelt päästeti luik

Mustvees päästeti mitme inimese koostöös varatalviselt Peipsi järvelt põdura tervisega luik, kelle koduks on hetkel Eesti Metsloomaühingu ruumid Harjumaal.


Mustvee elanik Raja Voinova rääkis Mustvee raamatukogus, et Peipsi järve jääkirmel sadama läheduses on abitus olekus luik.

„Ta oli seda lindu juba suvel tähele pannud. Lõunasse polnud lind suutnud millegipärast lennata,” rääkis Mustvee linnaraamatukogu direktor Laidi Zalekešina, kes koos kolleeg Anu Otsaga lindu vaatama läks.

„Luik oli peitnud noka tiiva alla ja meenutas lumepalli. Helistasin Eesti Metsloomaühingusse, kust paluti luigest foto ja võimalusel video teha. Teatasin juhtunust ka Mustvee vallavalitsuse väärteomenetlejale Valentin Kekiševile. Tema hankis kahva, millega linnu sillalt kinni püüdsime. Siis tõstsime linnu autosse ja viisime vallamajja. Seal paigutasime ta suurde puuri, mis on muretsetud kodutute kasside hoidmiseks,” jutustas Zalekešina.

Seejärel tuli Haapsalust luigele järele Eesti Metsloomaühingu vabatahtlik töötaja. „Täna vaatab linnu üle loomaarst. Luigel võib olla ka pliimürgitus, kuigi õnneks mitte liiga raskekujuline, sest lind on küllaltki tugev ja elavaloomuline, tiivad on tal terved. Samas on põhjust kahtlustada kopsupõletikku,” rääkis Eesti Metsloomaühingu üks loojaid ja Harjumaa piirkonna juht Eino Roosioks.

„Kokku on meie hoole all praegu viis luike, üks sookurg, toonekurg ja kajakas ning kolm valgepõsk-laglet,” loetles ta.

Eesti Metsloomaühingul on oma Facebooki lehekülg, kust leiab ka arveldusarve ühingu toetamiseks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus