Peipsi jääl võisteldakse Euroopa hümni laulmises

 

Europe Direct Jõgeva infopunkti töötaja ja teenekas harrastusmuusik Vahur Kukk korraldab 2011. aasta 1. jaanuaril Peipsi järve jääl euro kasutuselevõtu puhul  Euroopa hümni “Ood rõõmule” rahvusvahelise võistulaulmise.

Vahur Kuke sõnul on euro kehtimahakkamine Eestis sündmus, mis väärib eriti pidulikku tähistamist. “Et eestlased on laulurahvas ja taasiseseisvumise tõi meile suuresti laulev revolutsioon, siis oleks igati mõttekas tähistada euro tulekut lauluvõistlusega. Sobivaks kohaks oleks selleks just Peipsi  järve jää, mille tugevus on mitmeid kordi läbi proovitud Kalevipoja uisumaratonidel. Pealegi on kohal ka sümboolne tähendus, sest paikneb ju Peipsi järv Euroopa Liidu idapiiril.”

Kuke sõnul on võistulauluks valitud Euroopa hümn “Ood rõõmule”, mille viis pärineb Ludvig van Beethoveni 9. sümfooniast ja sõnade autor on Friedrich Schiller. Võistlema oodatakse mees-, nais- ja segakoore, mudilaskoore ja noortekoore, samuti ansambleid kõikidest Euroopa Liidu riikidest. Esimesena on ennast võistluseks registeerinud Torma Kammerkoor ja vokaal-instrumentaalansambel  “Laisad Poisid”,  teatas lauluvõistluse peakorraldaja.

“Kooride dirigentidele ja ansamblite juhtidele pannakse kaela rukkipärjad, mille valmistaja leidmiseks korraldatakse riigihange,” ütles Kukk.

“Et Euroopa Liidu vapil on kaksteist viisnurka, on lauluvõistluse peaauhinnaks 12 tonni Kalevipoja kompvekke, teise koha pälvinule kingitakse nahkköites Ilja Ilfi ja Jevgeni Petrovi romaan “Kaksteist tooli” ja kolmanda koha võitnu saab 12 päevaks tasuta tuusiku jääsupluseks Peipsi järves,” lubas korraldaja.

Vahur Kuke sõnul on Euroopa Hümni võistulaulmisele lubanud saabuda ka Euroopa Liidu president  Herman Van Rompuy.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus