Peipsi jää näeb esimest uisumaratoni

Maavalitsuse initsiatiivil koostöös Eesti Uisuliiduga käimalükatud projektile ?Kalevipoja uisumaraton 2006? panevad õla alla Pala ja Kasepää vallavalitsus, Mustvee linnavalitsus, Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, spordiliit Kalju ning Eesti Spordileht.

Tuleva aasta 11. märtsi hommikul antakse Kodaveres stardipauk loodetavasti ligi poolesajale (sealhulgas välismaalt tulnud) uisusportlasele, seejärel pääsevad rajale matkajad. Fini? jääb 20 kilomeetri kaugusele Mustveesse. Pühapäevauisutajad, kes nii pikka retke ette võtta ei taha, saavad rajale minna  Kasepääl.

Kui talvekülm Peipsi kaanetab ja jääkiht on piisavalt paks, aetakse buldooseritega trass sisse ning seejärel hooldatakse rada regulaarselt. Eelregistreerimise maksu suuruseks plaanitakse 10-15 krooni, registreerimine on vajalik eelkõige toitlustamise paremaks korraldamiseks ning teadasaamiseks, kui suurt hulka  uisupaare tarvis läheb.

Eeldades, et paljudel uisumatkale tulijatel ei pruugi oma uiske kaasas olla ja neid soovitakse laenutada, tuntakse muret ka uisupaaride varu eest. Kas korraldajad ostavad või laenutavad uiske kokku, on veel lahtine.

Tegemist pole pelgalt uisumaratoniga. Kasepääl võetakse samal ajal ette jääaugust kalapüüdmise võistlus. Mustvees toimub autode jäärajasõit ja jäähokivõistlus, silmailu pakuvad iluuisutamise demonstratsiooniesinejad. Järvekaldal ei tohiks puududa Peipsi kalurite spetsiaalsete lumesõidukite karakatitsate näitus. Eraldi võistlusi korraldatakse lastele.

Sama laupäev on ka maakondlik talvine tervisespordi päev. Uisutama oodatakse Jõgevamaa kooliõpilasi ja kõiki huvilisi üle Eesti. Eesmärgiks on meelitada Peipsi jäämõnusid nautima poolteist tuhat inimest. Korraga nii suurt rahvahulka pole järvejääl enne nähtud.</P>

Kui talv peaks  ootamatult soe olema ja Peipsile piisavalt paksu jääkaant ei teki (mille tõenäosus on küll kaduvväike), toimub uisusõit kindlasti jää all oleval Kuremaa järvel.

 

ANDRES LOORAND

 

blog comments powered by Disqus