Peipsi äärsete maakondade laulu- ja tantsupidu peetakse Kasepääl

Teisipäeval Jõgeva maavalitsuses toimunud nõupidamisel arutati 6. juunil Kasepää vallas toimuva Peipsi äärsete maakondade laulu- ja tantsupeo korraldamise ja ettevalmistamisega seonduvat. 

Nõupidamist juhtinud Jõgeva maavanem Aivar Kokk märkis, et tänavune Peipsi äärsete maakondade laulu- ja tantsupidu korraldatakse Kasepää vallas otse Peipsi järve kaldal, kuhu ehitatakse ka ürituse läbiviimiseks vajalik. “Eesmärgiks on, et nii esinejatele kui ka pealtvaatajatele jätkuks tegevust hommikust õhtuni. Peoplatsile minnakse rongkäigus, mis algab Mustveest. See teekond on ligi kuus kilomeetrit pikk ja nii on rongkäiguga võimalik liituda ka omapärastelt Peipsi äärsetelt teedelt ja külatänavatelt,” rääkis maavanem.

Peo stsenaariumi autori Airi Rütteri sõnul esinevad kõik koori- ja tantsurühmaliigid, samuti puhkpilliorkestrid. “Loodetavasti tuleb etlema rohkem kui kolm tuhat inimest,” ütles ta.

“Peipsi äärsete maakondade laulu- ja tantsupeo repertuaar kattub paljus üldlaulu- ja tantsupeo omaga, kuid mõned etteasted on omased ka ainult meie traditsioonilisele kultuurisündmusele. Peo märgusõnadeks on päike, õhk ja vesi ning peokavas kajastub ka Peipsi temaatika,” lisas Rütter.

Pidu ette valmistaval nõupidamisel osalesid ka Tartu maavanem Esta Tamm,  Põlva maavanem Priit Sibul, Ida-Viru maavanem Riho Breivel ja Lääne-Viru maavanem Urmas Tamm, sest esimest korda osalevad peol ka Lääne-Virumaa kollektiivid.   

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus