Peipsi ääres valmistutakse kalafestivaliks

Kalafestivali peakorraldaja maavanem Aivar Koka sõnul väljub esimene selline laev Mustveest peopäeval kell  pool kaksteist.   Laevaliikluse avamisel mängib Mustvee puhkpillorkester, esinevad tantsutüdrukud.

Mustvee kultuurikeskuses toimub teaduskonverents, kus põhiteemaks järved ja kalapüük. Mitmed kalafestivali üritused toimuvad ka Kasepää vallas.

Paadiga järvele

Omedu jõel võisteldakse kalapüügis. Kasepää jalgpallistaadionil  peetaval laadal kaubeldakse  kala, kalapüügivahendite, veesõidukite ja käsitöötoodetega. Peipsi rannas on paarkümmend paati ja laeva, mis asjahuvilisi lõbusõidule viivad. Kell 16 algavad Kasepääl festivali ametlikud avapidustused, mida sisustavad taidlejad erinevaist paigust. Kasepää parki istutatakse puid.

?Üheks atraktiivsemaks ettevõtmiseks kujuneb festivali väliköögi avamine kella 18 ja 19 vahel. Seal kostitavad rahvast mitmesuguste kalaroogadega ministeeriumid, riigiasutused, omavalitsused ja ettevõtted. Kalaroad on valmistatud Peipsi järve ja Vooremaa järvede kaladest. Uhhaad tuleb loodetavasti jagama Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel,? rääkis maavanem.

Festivali meelelahutuslikku osa aitavad sisustada ka Mait Maltis ja diskorid, kes lõbustavad inimesi õhtutundidel. Kes soovib, võib Kasepääl ka telkida ja festivalipaigas öö veeta.

Kaks suurt kalapidu

Maavanem on festivali läbiviimiseks moodustanud töörühma omavalitsusjuhtidest, ettevõtjatest, ühiskonnategelastest. Töörühma liige, Peipsi Kalurite Ühingu esimees Priit Saksing ütles, et ta toetab igati Peipsi järve ääres korraldatavaid mitmekülgse tegevuskavaga üritusi.

?Pidu peab propageerima kaluri elukutset. Peipsi järve  piirkonna omapära. Kaluritel endil võimaldab pidu mõneks ajaks aja maha võtta ja lõõgastuda. Meeldiks, kui  mitme põlvkonna kalurid koos pereliikmetega kohale tuleksid,? märkis Saksing.

Möödunud laupäeval Lohusuus peetud kalalaada peakorraldaja, kohalik vallavanem Urmas Soosalu ütles, et kui ühel suvel Peipsi ääres kaks suurejoonelist kalandusüritust teoks saab, on see igati teretulnud. “Kõik sellised ettevõtmised  äratavad laiaulatuslikku huvi Peipsi piirkonna kui ühe omalaadse regiooni vastu nii Eestis kui ka kogu Euroopas,? nentis Soosalu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus