Peeti Tabivere kolmas kevadlaat

Tabivere Vabaajakeskuse ees peeti laupäeval väikesemõõdulist kevadlaata. Et selline meelelahutuslik müügipäev juba kolmandat kevadet emadepäeva eelsel laupäeval

Osta sai kaltsuvaipu ja laastukorve, lilletaimi ja puude-põõsaste istikuid, pärlitest ehteid, kootud-heegeldatud esemeid ja palju muud. Olid esindatud riiete ja jalanõudega kauplejad, ei puudunud meelelahutus ja söök-jook.

Vallavanem Aare Aunap meenutas rahvale rõõmsat laadapäeva soovides, et täpselt nädal tagasi, 3. mail kell 10 oli siinsamas vabaajakeskuse ees platsil ligi 200 heas tujus teotahtelist inimest, kes prügitalgutele olid tulnud. Ta avaldas lootust, et laadaltki päeva jooksul vähemalt sama palju rahvast läbi käib.

Meelelahutusprogrammiga alustasid kõige pisemad esinejad

Laada- ja päevajuht Rein Annuk ei tukkunud seevastu sugugi, vaid hoidis hoolega kätt sündmuste pulsil. Tänu tema terastele tähelepanekutele said platsil uitajad teada, kust saab osta nii diivani- kui tudupatju, miks tuleb endale seltsingu Lumeroos müügilaualt ilmtingimata heegeldatud liblikas osta ja kust leida oma valla taimetarka Ilme Roosmäed, kes suures valikus ravimtaimi ja erilisi saunavihtu pakkus ning kõigile küsijaile lahkelt nõu andis, kuidas ühe või teise tervisehäda vastu abi saab.

Kordamööda astusid väikeste vaheaegade järel üles kõik Tabivere rahvamaja isetegevuskollektiivid.

Omakasvatatu on endiselt moes

Mitu aastat Euroliidu liikmesriigi kodanikuks olemist ei ole põlist maarahvast põrmugi “eurostanud”. Seda kinnitas fakt, et kõik laadakülastajad

Loterii andeka näitleja toetuseks

Õnnemängust, kus iga loos võidab, võeti osa hoolega ja hasardiga. 15 krooni eest võis loosilaualt saada ehte või köögirätiku, pajakindad või potilille. Leidus mänguasju, pastapliiatseid ja muudki tarvilikku. Tulu on varasematel aastatel läinud kas laste või vanainimeste heaks. Sellel aastal toetatakse saadud summaga äsja asutatud Mari Möldre nimelist stipendiumi, mida hakatakse igal aastal külateatrite festivalil andma ühele seda väärivale harrastusnäitlejale. Külateatrite festival, muide, ongi lausa ukse ees: seda peetakse 23. kuni 25. maini ja seekord taas Tabiveres.

Kodunt väljas olijal läheb ikka kõht tühjaks, olgu see aeg siis tund-kaks või pool päeva pikk. Sellega olid arvestanud LC Tabivere liikmed, kes, turjad vastu kuuma päikest, väsimatult pannkooke küpsetasid. Koogi peale oli valida mitut sorti moosi, lahkelt jagati kodust õunamahla. Ka “lõvide” päevatöö tulu läks heategevusfondi.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus