Peeti Maakilva Rahvaliiga finaal

Laupäeval, 27. veebruaril jõudis finišisse tänavutalvise mälumängusarja Maakilb Rahvaliiga etapp.

Osalemisõiguse said võistkonnad, kel eelvooru kahest mängust vähemalt 70 punkti kogunes, ning valida oli neil kahe võistluspaiga — Märjamaa ja Tabivere — vahel. Keskpäeval istuti laudade taha, et vastata 60 küsimusele, mis  mõlemas paigas täpselt samad olid.

Tabivere rahvamajja kogunes võistkondi 17. Küsimused ei olnud kergete killast, kuid nulliringi ükski neist siiski kaasa ei toonud.

Üks, mis paljudel kilbaritel käe kuklast nõu otsima saatis, puudutas viimase paarikümne aasta jooksul taas populaarseks saanud vana laulu, mis algab sõnadega: “Eestimaa, su mehemeel/ pole mitte surnud veel…”

Fakti, et selle sõnade autor on Friedrich Kuhlbars, teadis Tabiveres vaid Kiviõli võistkond.

Punktid ja auhinnakohad jaotusid siin järgmiselt: A-liiga parim 57 punktiga Tamsalu esindus, järgnesid Viljandi ( 55 punkti) ja Valga ( 52 punkti). B-liiga võitis 53 punktiga Tõrva.

Jõgeva maakonda ainsana esindanud Tabivere võistkonnal, kellel sedapuhku ka võõrustajaroll oli, läks n-ö “harju keskmiselt”: Teeniti 42 punkti, millega oma võistlusgrupis  5. kohale jäädi.

Et mitmetel Tabivere staažikamatel mälumänguritel just võistluspäeval mujal kohustusi oli, aitasid võistkonna hädast välja Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas õppivad  õed Heleen ja Kristiin Jääger. Ülo Nõlvak ja Raul Rääsk olid oma noorte võistkonnakaaslastega väga rahul, sest just tänu nende teadmistele saadi kirja mitmed punktid.

Maakilva tippvõistlejad saavad märtsis  kokku Superliiga finaalis, mis toimub Säreveres.

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus