Peeti kinni joobes ja juhtimisõiguseta autojuht

Eile hilisõhtul pidasid Jõgeva politseinikud tavapärase liiklusjärelevalve käigus kinni autojuhi, kes oli raskes joobes ning kel puudus kõigele lisaks ka juhtimisõigus.


Sündmused said alguse 26. märtsi hilisõhtul, kui Jõgeva politseinikud teostasid Jõgevamaal Kalana külas liiklusjärelevalvet ning märkasid maanteel neile vastu liikumas aeglasel kiirusel sõitvat Volvot. „Patrullsõidukit märganud juht keeras oma masina kõrvalteele ning lisas hoogu, kuid peatumismärguande peale peatas oma auto teeserval,“ kirjeldas Tartu patrulltalituse välijuht Andrei Ivahnenko.
Ivahnenko lisas, et juht tunnistas sõiduki juurde tulnud politseinikele kohe, et tal puudub juhtimisõigus ning ta on joonud ära pudeli viina. „Dokumendi- ning joobekontroll kinnitasid mehe sõnu, mistõttu kõrvaldati ta roolist, peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetati arestikambrisse,“ vahendas politseileitnant.
Ajal, mil politseinikud on väljas tavapärasest suuremate jõududega ning on suunanud oma pilgu parasjagu ringi liikuvatele inimestele, on ekslik arvata, et pilkases pimeduses üksikult ringi liikuv sõiduk jääb korrakaitsjatele märkamatuks. „Hoolimata eriolukorra lisaülesannetest, oleme koostööpartneritega jätkuvalt teedel ja tänavatel ning jätkame kõigi oma tavapäraste ülesannetega nii liiklusjärelevalves, avaliku korra kaitsel kui ka mujal,“ rõhutas Ivahnenko.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus