Peep Päll võitis jõutõstmise Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali

Jõutõstmise Euroopa meistrivõistlustel, mis meeste jaoks olid 29. ja naiste jaoks 24., olid esindatud 20 riigi koondise atleedid. Eestlastest võistlesid Prostejovis peale Peep Pälli veel Lilian Matonina Tartust ja Margus Reek Saaremaalt. Allakirjutanu viibis võistlustel esindajana-treenerina.

Kehakaalus kuni 67,5 kg saavutas Peep Päll üldarvestuses viienda koha kogusummaga 630 kg, mis on Eesti rekord. Peep kükkis 230 kg kangiga, surus lamades sirgetele kätele 147,5 kg, mis on selles kehakaaluklassis Eesti rekordi kordamine, ning suutis jõutõmbes maast lahti tõmmata 252,5 kg kaaluva tõstekangi, mis oli selles kehakaalus hõbemedali vääriline tulemus. Jõutõstmise EMil ja MMil antakse nimelt välja medalid ka eri tõsteviiside arvestuses. Isikliku rekordi püstitas Peep ka kehakaalu ja tulemuse suhte ehk Wilksi koefitsiendi arvestuses, saades 489,25 punkti ( varasem rekord oli 478 punkti).

Naistest saavutas Lilian Matonina kuni 90 kg kaalukategoorias samuti viienda koha. Liliani üksiktulemused olid: kükk 210 kg, lamades surumine 125 kg ja jõutõmme 207,5 kg. Jõutõmbe tulemus tõi medali ka Lilianile ? pronksi!

Margus Reek võistles kehakaalus kuni 100 kg, kuid kahjuks ei õnnestunud tal üheski tõsteviisis tulemust kirja saada.

Spordihuvilisele meeldetuletuseks, et 2004. aasta Euroopa meistrivõistlustel Nymburkis oli Peep Päll samas, kuni 67,5 kg kehakaaluklassis kaheksas. Siis olid üksiktulemused 225+137,5+255 ja kogusumma 617,5 kg. 2005. a maailmameistrivõistlustel Miamis saavutas ta kuni 75-kiloste meeste hulgas kümnenda koha kaaluklassis ( 240+157,5+260=657,5 kg ). 2002. a üliõpilaste maailmameistrivõistlustel Novgorodis oli ta kuni 75-kiloste meeste hulgas teine. Eesti meistri tiitleid on tal kogunenud 20 ja Eesti rekordit jõutõstmises on ta parandanud enam kui 60 korral. Lisaks sellele aitas Peep sel aastal Tartu Pere Leiva abitreenerina sepistada Eesti meistrivõistluste võitu võrkpallis. Peep jätkab koostöö ka Eesti koondiste meessuusatajate, meessõudjate ning naissulgpalluritega nende üldise kehalise ettevalmistuse ehk füüsilise jõu arendamisel.

Järgmise stardi lubas Peep Päll teha 10. juunil Maarjas, kus toimuvad Jõgevamaa valdade suvemängud: seal esindab ta koduvalda kergejõustikus ja pallimängudes. Põhieesmärgiks on tal aga praegu valmistumine Norras Stavangeris 5.-12. novembril toimuvateks maailmameistrivõistlusteks jõutõstmises. Edu ja palju jõudu talle selleks! Ning suur tänu Saare vallale, Tartu linnale, Tartu Ülikooli Akadeemilisele Spordiklubile, EJTLle, Eesti Kultuurkapitalile, ASile Rain, Elpatrele, Yes Sport’ile ja Nike’ile, kes Peebu võistlemist ja tiitlivõistlusteks valmistumist on toetanud!

RAIN KARU,
Eesti Jõutõste Liidu juhatuse liige

blog comments powered by Disqus