Pedja jõel käib prooviniitmine

Jõgeva linnavalitsuse keskkonna peaspetsialisti Jaan Vahtla sõnul on Pedja jõgi kahe silla ? uue ja vana Mustvee maantee silla ? vahelisel lõigul nii tugevasti kinni kasvanud, et vesi praktiliselt seisab.

            ?Jõe põhja on varasemast ajast kogunenud palju setteid, mis on pannud rohu vohama,? ütles Jaan Vahtla. ?Ka jõe veetase on palju kõikunud, eriti kahe viimase suve põua tagajärjel. Jõe veepeegel on selle tagajärjel üsna väikeseks kahanenud.?

            Niitmise peaeesmärgiks ongi vesi uuesti liikuma saada. Niita on Pedja jõe kahe silla vahelist lõiku plaanis kolmel aastal ? 2008., 2009. ja 2010. aastal. Selleks, et kaks omavalitsust oskaksid oma eelarvetesse selle projekti jaoks raha planeerida, võetigi linna raha eest ette prooviniitmine. Niidetud heina kogub niiduk ka kokku ning veab kaldale.

            Kolmapäevani kestev prooviniitmine on kooskõlastatud nii Jõgeva linna- kui ka vallavalitsuse ning maakonna keskkonnateenistusega. Prooviniitmiseks on praegu viimane aeg, sest rohi on juba lamandumas ning hõljukniiduk on plaanis peatselt talvekorterisse viia.

            ?Oleme tänulikud nii keskkonnateenistusele, kes sõnumi sellise töö tegemise vajalikkusest Jõgeva vallani viis, ning jõetagusele naabrile Jõgeva vallale, kes projektipartneriks tulla lubas,? ütles Jaan Vahtla. ?Kui ettevõtmine õnnestub, muutub linnaga piirnev jõelõik ehk ka ujumiskõlblikuks.?

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus