Peaproovilt otse žürii ette

Maarja-Magdaleena külateater, kes hiljuti oma 20. sünnipäeva tähistas, tegi endale juubeliaastaks mahuka tööplaani. Sünnipäevaõhtuks toodi lavale A. Kiviräha “Uljas Neitsi”, nädal hiljem, 24. märtsil esineti aga maakonna näitemängupidustustel L. Koidula “Kosjakaskedega”, mis just selleks päevaks lavaküpseks sai.

“Loomulikult läks meil kiireks ja ka pingeliseks ja proove tuli lõpuks teha pea igal õhtul. Pidustuste žürii hindas meie töökust, kiitis materjalivalikut ja meie julgust kasutada vana teksti. Samas öeldi, et  sellist materjali peaksime veel julgemalt kärpida söandama. Asjatundjate sõnul lõi etendus helge tunde. Aga olen varemgi öelnud, et meie eesmärk pole konkurssidelt auhindu tuua, vaid õpime näidendeid eelkõige publiku rõõmuks, et oma rahvale, aga ka naabritele esineda. Eriti meeldivad meile suviti vabaõhulavad.

Laupäeval, 7. aprillil mängime Koidula tükki esimest korda oma rahvamajas, kusjuures “kleebime” tagasi ka need stseenid ja laulud, mis  konkursile minnes kärbitud said. Näitemäng algab kell 19,” rääkis Maarja rahvamaja juhataja ja külateatri eestvedaja Tiia Pärtelpoeg. 

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus