Peapreemia läks mere taha, aga võitis muusika

Kooliansamblite üleriigilise konkursi peapreemia viis seekord koju VIII-IX klasside A-kategoorias võistelnud Saare Noorte Huvikooli segaansambel koosseisus Mai Jõgi, Maria Väli ja Karl-Jörgen Viskus. Muuseas, viimane võitis peapreemia ka kuu aega tagasi Kuressaares peetud üleriigilisel koolinoorte solistide ja ansamblite konkursil. Nii et ühest küljest oli ansambli edu pandiks Karl-Jörgeni harukordne anne, teisest vallutasid nad ?ürii ehk Suure Kõrva ja publiku Urmas Alenderi laulu “Vaiki, kui võid” erakordselt hingestatud esitusega. Laulu kauni ansambliseade eest pälvis Tiit Paulus Suurelt Kõrvalt eripreemia.

“Koos on see trio laulnud alles möödunud sügisest,” ütles ansambli juhendaja Pilvi Karu. “See, et kõik kolm lauljat on varem aastaid solistina esinenud, tuli kogemuste poolest kasuks, aga samas tekitas kahtluse, kas neid üldse ansambliks sulatada on võimalik.”

Nagu selgus, siiski oli. Peale hilisõhtuse ostutuuri Jõgeva kaubahallis, kus ansambli iga liige ja juhendaja võisid 500 krooni eest kaupu valida, sai Saare Noorte Huvikooli segaansambel Klassikaraadio poolt välja pandud eripreemia ? neli tundi salvestusaega Klassikaraadio stuudios.

Konkursi kõiki laureaaditiitleid, eripreemia saanutest rääkimata, ei jõua siinkohal üles lugedagi, sestap piirdun kategooriate võitjatega. IV-V kl B-kategooria: Sindi Gümnaasiumi tütarlasteansambel; IV-V kl A-kategooria: Erahuvialakooli Meero Muusik tütarlasteansambel; VI-VII kl B-kategooria: Häädemeeste Keskkooli poisteansambel; VIII-IX kl B-kategooria: Mooste Põhikooli tütarlasteansambel; VIII-IX kl A-kategooria: Saare Noorte Huvikooli segaansambel; X-XII kl B-kategooria: Rapla Ühisgümnaasiumi noormeeste ansambel Sprinkinkl ja Türi Gümnaasiumi segaansambel (esikoht läks jagamisele); X-XII kl A-kategooria: Rapla Laulustuudio segaansambel KAMM; vokaal-instrumentaalansamblid: Tallinna Prantsuse Lütseumi Ursula.

Lõputseremoonia on oma emotsioonidetulvaga alati kui Mattiiseni-päevade kvintessents. Tippfaasi tõusid emotsioonid aga siis, kui Suur Kõrv ja saalitäis noori muusikasõpru laulsid koos ära Alo Mattiiseni legendaarse “Ei ole üksi ükski maa”. Tundus, kui oleks taas laulva revolutsiooni aeg, ainult et Alo enda asemel istus klaveri taga tema 16-aastane tütar Anna-Mariita…

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus