Peame veel vastu

Siit-sealt on kuulda, et eriolukorrast ja rakendatud meetmetest on juba küllalt ning oodatakse aega, mil taas sõpradega kokku võib saada. Rääkimata pidudest, üritustest ja kinos käimisest. Olgugi et valitsus esitles mõni päev tagasi kava, kuidas kriisist väljuda, kipub see andma signaali, et juba võib vabalt ringi liikuda, külla minna või kedagi enda poole kutsuda.


Kuid selleks kõigeks on veel liiga vara ja tavapärane elu ei taastu veel niipea. Endiselt tuleb kinni hoida 2 + 2 reeglist, pesta käsi ja vältida sotsiaalseid kontakte. Olgugi et nakatumiste numbrid näitavad väikest langust, ei tähenda see, et need taas üles ei läheks. Ja meetmete lõdvendamine ei tähenda, et juba võiks hakata grillipidusid korraldama või taas rohkem linnas jalutama. Kui me seda mõistame, on lihtsam hakata vaikselt tavapärase elu poole triivima.
Peame veel vastu. Olgu see siis paar nädalat või kuu. Teeme sotsiaaltöötajate, meedikute, päästjate ja politseinike elu lihtsamaks ja peame kinni kehtestatud reeglitest.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus