Peame pühi rahulikult

Kohe saabuvad pikad pühad annavad üle pika võimaluse taas püksirihm lõdvemaks lasta ja end veidi vabamalt tunda. Samal ajal, kui suur osa kaasmaalastest peab pidu, on neid, kes peavad ka pühade ajal tööl olema. Nendeks on lisaks klienditeenindajatele ka päästjad, politseinikud ja kiirabitöötajad. Nii nagu tõdesid kõik, on jõulude paiku tööl olemine peaaegu samasugune nagu iga teinegi tööpäev.


Kuid pikad pühad toovad endaga kaasa ülesöömise ja sellest tingitud tervisehädad, lisaks alkoholi liigtarbimise, mis viib omakorda otsusteni, mida hiljem kahetseda. Lisaks suurenevad pühade paiku lähisuhtevägivallaga seotud väljakutsed, mis on tingitud alkoholiga liialdamisest. Seda enam palub politsei, et sellised olukorrad ei jääks tähelepanuta ning märkaja kutsuks viivitamatult abi.

Samuti suureneb tuleoht, mis annab lisatööd päästjatele. Nii on ka nemad lähenevate pühade saabudes väljakutseteks valmis. Paljud päästjad külastavad jõulude paiku üksikuid vanainimesi, et kontrollida nende suitsuandureid ja vajadusel vahetavad patareid. Ehk aitab see ära hoida nii mõnegi ohtliku olukorra ning pakub rõõmu ka üksi elavale inimesele.

Loodetavasti jääb seekord alkoholi ja toiduga liialdamata ning selle asemel veedetakse toredat aega perega, käies rohkem õues ning pidades silmas turvalisust ja head äraolemist. Laseme politseinikel, päästjatel ja kiirabi- ning haiglatöötajatel veeta rahulikke pühi ning veidigi verivorsti maitsta. Rääkimata sellest, et rahulikud pühad tulevad ka endale kasuks.

blog comments powered by Disqus