Peame pühad mõistlikult

Eesootavad pikad pühad on tänavu mitmes mõttes tähelepanuväärsed. Üle pika aja saab taas värskes õhus pidutseda, kuid taustal on sellegi poolest mitmeid ohukohti. Juba päevi kestnud kuumalaine paneb proovile ka tugevama tervisega inimese, rääkimata eakatest ja lemmikloomadest. Lisaks sellele kuklas tiksuv koroonaviirus, mis on tugevalt taandumise märke näidanud, kuid sellegipoolest nõuab tähelepanu.
Ja muidugi politseile ja päästjatele tööd andvad õnnetused, mis võiks tänavu niigi keerulisel aastal olemata olla. Seega ei tasu joobes peaga ujuma minna, rooli istuda või lõkke ääres tülli pöörata. Siis on pidutseda kõigil parem ja järgmisel päeval ei pea tagajärgedega tegelema. Hoiame siis selgroogu, et ka ülekäte läinud sõpradele meelde tuletada, et alkohol, ujumine ja autosõit omavahel kokku ei käi. Ning kui oma sõnast ei piisa, kutsume kiiremas korras abi. Ka koduvägivalla suhtes tuleb pühade ajal silmad eriti lahti hoida. Teada tuleb anda kõigest, mis ei tundu normaalne. Ja abipalumine pole kunagi häbiasi.
Pikalt kodudes olnuna tahame viimaks rihma vabaks lasta ja lihtsalt olla. Võtame siis soojast ja kuivast jaanipäevast selle, mida võtta annab, saame kokku pere ja sõpradega, keda kaua näinud pole. Teeme seda mõistlikult ja hoolivalt, teistest lugupidavalt. Siis on kõigil pärast, mida mäletada.

blog comments powered by Disqus