Peaala võitis Andres Kangur

Paduveres 44. korda toimunud Otto Erimaa mälestusvõistlustel võitis peaala, meeste kettaheite, esmakordselt Andres Kangur, kelle võidutulemus 34.53 sündis teises heitevoorus. Nelja alavõiduga oli aga seekordsete võistluste edukaim sportlane Minna Kuslap.

Võistluste peaauhinna, igavesti rändava õlimaali “Otto Erimaa” võitnud Andres Kangur on pika traditsiooniga võistlustel uus nimi kettaheitevõitjate nimistus. Ühtlasi jätkab ta perekonna sportlikke tavasid, sest varem on mälestusvõistlustel kettaheites mitmel korral võiduni jõudnud ka Andrese isa Enn Kangur. Kettaheites teise koha saavutanud Tiit Lääne heitis 33.07.

Andres Kangur saavutas kindla esikoha ka heidete kolmevõistluses, kogudes kolme alaga 1482 punkti. Odaviskes kuulus talle teine koht (37.30), samuti nagu kuulitõukes (10.66).  Meeste kuulitõukes võidutses taaskord Peep Päll, saavutades parimal katsel 11.59.

Küllaga ootamatusi juhtus meeste 60 m jooksus. Eeljooksude kiireim (7,7) Peep Päll vigastas distantsi lõpuosas jalalihast ning pidi finaalist loobuma. Finaalis juhtis kindlalt külalisvõistleja Tanel Tälli Tallinnast, kuid viimastel meetritel tabas teda reielihase venitus ning üle lõpujoone jõudis ta juba teisena. Jooksu võitis Siim Vahi ajaga 7,9. Talle kuulus veel kaks alavõitu: ta oli parim ka kaugushüppes 5.14-ga ja odaviskes 41.66-ga.

Kaks esikohta võitis Taavi Laasik. 800 m läbis ta ajaga 2.33,3 ja 3000 m 12.18,7-ga. Eelmise aasta võidumees Indrek Schwede jooksis küll tänavu minut kiiremini (14.13,7), kuid sellest piisas seekord teiseks kohaks.

Väga vapralt lõid võistlustel kaasa veel sellised kogenud kergejõustiklased nagu Tiit Mauer, Aare Ilves, Villu Ojassalu, Ülo Kuusk, Argo Aru, Avo Piirak ja nooruke Sander Õunapuu. Viimane näitas mitmel alal väga head tehnikat ja võistlustahet.

Naistest oli tänavu edukaim võistleja Minna Kuslap, kes võitis koguni neli esikohta. 60 m jooksus oli ta võiduaeg 9,3, 800 m distantsil 2.42,8, kaugushüppes 4.75 ja odaviskes 25.30. 3000 meetris oli ka tänavu parim Tiina Säälik ajaga 14.45,8. Kaks ala võitis Hille Kirpu. Ketast heitis ta 21.89 ja kuuli tõukas 7.64. Auhinnalisi kohti võitsid veel Maiu Veltbach, Lise-Lotte Lääne, Urve Rillo, Maret Piirak ja Marianne Allingu.

Laste 50 meetri jooksus oli osalejaid arvukalt ning eraldi arvestus toimus kolmes vanuseklassis. Kõige nooremate (kuni 5 aastased) seas võitis Marta Liisa Lall Grete Kuslapi ees. Kuni 10 aastaste seas olid kolm kiireimat Lauri Danil Tsääro (10,7), Angela Kuslap (11,7) ja Merili Lessel (11,9). Kuni 13 aastaste klassis olid aga edukamad Aron-Leo Tsääro (7,7), Mihkel Nõel (7,8) ja Sander Juks (7,9).

Seekordse võistlusõhtu õnnestumisse, mida ei seganud ka üks väike vihmasagar, aitasid oluliselt kaasa Väino Ling, Hillar Laane, Ülle Lääne, Rauno Pristavka, Peeter Viidebaum jpt. Erilised tänusõnad kuulusid aga korraldajatel Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupile, Jõgeva vallavalitsusele, Jõgevamaa spordinõukogule, spordiklubile Illi ja Scandi Floor Eesti AS-ile. Peakorraldaja oli MTÜ Paduvere Talumuuseumi Selts.