Paunvere Väljanäituse peaauhind jäi Jõgevamaale

“Käisime väljanäitusel koos abikaasa Vello ja poeg Sverrega, nii et tagantjärele on raske öeldagi, kelle oma see võidupilet just oli,” ütles Gaja Mäesepp. “Õigupoolest kavatsesin piletid juba laadalt lahkudes minema visata, aga miskipärast jätsin viskamata. Paar päeva hiljem tuli jälle sama mõte, aga jäi ikka teoks tegemata. Ja kui ma siis neljapäeva õhtul Maalehte sirvides võidunumbri leidsin, ei jõudnud ma ennast ära kiita, et piletid alles hoidnud olin.”

Umbes 30 000 krooni maksva murutraktori üle oli Gaja Mäesepal ja ta perel mõistagi hea meel. Iseasi, kas Pedja-äärse suvila murulapikese niitmiseks nii suurt tööriista pidada tasub.

“Kolleegid juba viskavad nalja, et hakaku ma traktoriga tööl käima,” ütles Gaja Mäesepp. “Autot ma juhtida ei oska ja senini käisin suvilast tööle jalgrattaga.”

Kõigile tuttavatele kavatseb Gaja Mäesepp nüüd soovitada kahte asja: et nad ühtegi Paunvere Väljanäitust külastamata ei jätaks ning et nad kunagi ühtegi loosivõiduvõimalusega piletit enneaegu ära ei viskaks.

“Ma ise peangi vist senisest enam õnnemänge mängima hakkama,” arvas Gaja Mäesepp. “Mul pole varem kunagi loosiga vedanud, tänavu on õnn mulle aga suisa kahel korral naeratanud: kevadel võitsin Säästukaardi omanike vahel korraldatud loosimisel tuhat krooni ja nüüd sain siis suisa peaauhinna. Ju siis on mingi vedamise ajajärk saabunud.”

Ka Paunvere Väljanäituse korraldajatel oli hea meel, et peaauhinna võitja nii ruttu välja ilmus. Möödunud aastal võidupileti omanik mäletatavasti korraldajatega laadajärgse kuu jooksul kontakti ei võtnudki, nii et tuli korraldada uus loosimine ? siis aga juba laada arvamusankeedi täitnute vahel. Peavõit kümblustünn läks toona Viljandisse.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus