Paunvere väljanäitus ja laat toimuvad järgmisel sügisel

Nädala algul potsatas postkasti kurb sõnum teatega, et tänavune Paunvere laat jääb toimumata. Küll aga toimub nunnukonkurss ikka, kuid hoopis teisel viisil. Kahtlane on jätkuvalt ka küüslaugupeo toimumine. Ära ei jää Jõgevatreff.


Jõgeva vallavalitsuse istungil jõudsid Paunvere väljanäituse korraldajad ning vallavalitsus seisukohale, et sel aastal väljanäitust ja laata ei toimu. Põhjus eelkõige selles, et korraldajad ei suuda tagada, et kohale ei tule lubatust rohkem rahvast.

Tervisega riskida ei taheta

„Vabariigi valitsuse kehtestatud avalike ürituste korraldamise piiranguid arvestades ei ole sel aastal võimalik tavapärases mahus Paunvere väljanäitust ja laata teha,“ kinnitas vallavalitsus.
„Otsus langetati raske südamega, kuid me ei taha riskida külastajate tervisega ning oma koostööpartnereid alt vedada,“ sõnas väljanäituse korraldaja Reelika Kivimurd ja ütles, kurbus hääles, et sellist asja pole varem kunagi juhtunud.
„Sügis on kuidagi tühi. Alati on olnud augustis hull rabelemine, kus hommikul ega õhtul pole vahet, aga nüüd on kõik ära jäämas. Midagi pole teha. Nukker. Ootasime viimase hetkeni ja püüdsime otsust võimalikult kaugele lükata. Meil polnud ka sellist indikaatorüritust, mille järgi otsustada, kas teeme või ei tee. Lootsime, et äkki tulevad riigipoolsed leevendused, kuid neid ei tule,“ rääkis Kivimurd. „Oht, et saabub viirusepuhangu teine laine, on üleval ja sellist riski ei saa me võtta paraku. Meie ei saa 2 + 2 reeglist kinni pidada ja samuti on 1000 inimese piir, mida ei saa mitte kuidagi tagada.“
Rekordaastatel on külastajate määr küündinud kümnetesse tuhandetesse ja pole mingit alust arvata, et sellise formaadiga sündmus oleks kuidagi võimalik mingisse väiksemasse vormi suruda. Kivimurd ütles, et tavaliselt on tulnud üle Eesti erinevaist paigust nii müüjaid kui ka külastajaid kokku kuni 25 000. Ainuüksi pileteid müüakse tavaliselt 19 000. Lisaks veel lapsed kuni 12 eluaastani, kel sissepääs tasuta, samuti oma valla elanikud.

Suurt kahju õnneks pole

„Palamuse on nii pisike ja inimesed on koos. Bändid on meil järgmiseks aastaks olemas,“ kinnitas Kivimurd ja ohkas sellegi näiliselt väikese asja puhul kergendatult. „See on super, et nad saavad …“
Suur Paunvere väljanäitus ja laat toimuvad Palamusel 18. septembril tuleval aastal. Rahaliselt õnneks kahju väga palju ei kannatata. Ka peaesinejaga, kelleks oli planeeritud 2 Quick Start ning keda oldi pikisilmi Palamusele oodatud, saadi kokkuleppele, et tullakse järgmine kord, sest korraldajate pakutud kuupäev sobis. Broneeringutasud olid tasutud. Nõus oli järgmisel aastal lavale tulema teine tuntud bänd Krunks More.
Ürituse tehnika rentimise puhul olid olemas õnneks vaid eelkokkulepped ning ega neidki saa lõpuni lõa otsas hoida. „Ka sellest oleks tekkinud rahalised kohustused, mis pole samuti väikesed,“ tõdes korraldaja.

Nunnunäitus siiski tuleb

Järgmise aasta eelarve on kokku pandud, mis tähendab, et saab samas mahus jätkata. „Õnneks meil lisakulutusi ei tulnud. Mõned reklaamid, mis nüüd läksid, ei ole palju. Laat majandab ennast ise ära ning peale pole pidanud kunagi maksma. Tulu me samuti ei teeni. Tänu sellele oleme saanud lubada endale tippesinejaid ja pole pidanud seepärast piletihinda ega kauplejate kohamaksu tõstma.“
Korraldajate põhisoov on taset mitte alla lasta. Kivimurd leiab, et võib teha üritust tuhandele inimesele, kuid see poleks enam Paunvere väljanäitus, vaid juba hoopis mingi teine asi.
„Me natuke nuputasime, et kuna nagunii Palamuse saab sügiskeskuse tiitli ja toimub sel puhul üritus septembris, siis plaanime korraldada nunnunäituse. Inimesed peavad saama oma nunnusid tuua ja neid näidata. See ei ole kindlasti Paunvere väljanäitus, vaid juba hoopis teine sündmus,“ rääkis Kivimurd.
Korraldajad aga koguvad jõudu järgmiseks aastaks. „Järgmisel aastal laadal näeme!“ lubas Kivimurd.

Pärast viit aastat tuleb Jõgevatrefi motoparaad taas Jõgevale

1. augusti lõuna paiku jõuab Jõgevatrefi traditsiooniline motomatkajate ühisväljasõit Kuremaa laagrist Jõgeva linna.
Motoparaad stardib Kuremaalt kell 11.45. Sõidetakse marsruudil: Mooritsa-Palamuse-Luua-Nava-Painküla-Jõgeva. Motokolonn jõuab Jõgevale orienteeruvalt kell 12.15–12.30.
Paraad kulgeb linnas mööda Aia tänavat. Lühike peatus tehakse Jõgeva kultuurikeskuses juures, kus vallavalitsuse esindaja tervitab motoparaadil osalejaid. Pärast seda jätkub sõit tagasi Kuremaale.
Motohuvilised on oodatud paraadile kaasa elama ning kell 13 Jõgeva kultuurikeskuse suvelaval Kolumbus Krisi kontserti kuulama.
Motoparaad toob kaasa muudatused parkimis- ja liikluskorralduses ning jälgida tuleb ajutisi liiklusmärke. Autodega liiklejatel tuleb arvestada, et kell 11–13 ei ole võimalik pääseda
Aia tänavale Põik (Rimi parkla), Lao (Kaubahalli parkla) tänavalt. Liiklusmuudatused puudutavad ka Aia ja Kesk tänava ristmikku.
29. motokokkutulek Jõgevatreff toimub vabariigi valitsuse kehtestatud väliürituse korraldamise piiranguid jälgides Kuremaal 31. juulist 2. augustini.

INDREK SARAPUU

blog comments powered by Disqus