Paunvere on tagasi

Kahel viimasel aastal meie ellu sekkunud koroonapandeemia jättis meist paljud oodatud sündmustest ilma. Nii katkes ka 1998. aastal alguse saanud Paunvere väljanäituste traditsioon. Tegemist oli igasügisese palverännakuga Palamuse maile, mis kõnetas kõiki. Oli siis tegu potipõllumehe või tavalise pealinlasega, kes vähemalt kord aastas ikka kuhugi suurele laadale ära eksib. Aga kihk suve viimasel laupäeval Paunveresse sõita, varuda talveks korralikult sibulat, paar villaseid sokke või osta söögilauale ehedat talusinki, ajas liikvele paljusid.
Kahel eelnenud sügisel jäi see palverännak aga ära ja tunda oli, et justkui jäi millestki puudu. Nüüd on taas kõik tagasi. Paunvere kutsub väljanäitusele, osa saama laadast ja kultuuriprogrammist ning hindama suurimaid aiasaadusi. Juba homme jätkatakse sealt, kus senine tava aastal 2019 katkes.
Aastate eest Maalehe tiiva all ja Palamuse valla eestvedamisel hoo üles saanud Paunvere väljanäitus on juba aastaid oma kunagistest väikestest raamidest välja kasvanud. Kinnituseks need kümned ja kümned tuhanded inimesed, kes sealt läbi käinud. Kuidas vahepealne paus, majanduskriis ja hinnatõus laadalistele mõjuvad, eks seda näitab laupäev. Korraldajad on aga kinnitanud, et latti alla ei lasta. Samas tõdetakse, et maksimummõõdud on laat juba mitmed aastad tagasi saavutanud. Palamuse pole kummist ja alevikust seda välja viia pole õige.
Igal juhul on valla ja maakonna üks visiitkaartidest tagasi ja selle üle saab olla ainult hää meel.

blog comments powered by Disqus