Paul Ariste järeltulijad aitasid keelemehe lapsepõlvekodu ümbrust korrastada

Akadeemik Paul Ariste 100. sünniaastapäeva puhul kuulutati tänavune aasta Torma vallas Paul Ariste aastaks. Üheks tähtpäevaga seotud ettevõtmiseks on keelemehe lapsepõlvekülale Rääbisele ilusama väljanägemise andmine. Eelmisel neljapäeval saidki teoks koristustööd, kus koos kohalike külaelanikega, vallavalitsuse töötajate ja Sadala ja Torma põhikooli üheksandate klasside õpilastega töötasid ka Paul Ariste järeltulijad – tütar Marju Ilona Norvik, tema tütred Leena Roo ja Mari-Liis Viilmann ning pojatütar Anu Rattiste.

Talgulised puhastasid Paul Ariste lapsepõlvekodu ümbruse võsast, viisid eemale kivid, koristasid prahi, mis põletati lõkkes.

?Täna sai Rääbise küla märksa kenamaks,? oli teadlase tütar Marju Ilona Norvik rahul. Leena Roo ütles, et vanaisa on neile mõndagi rääkinud Rääbise külast, kus ta omal ajal ka koos aspirantidega käis. “Tänaste talgutega muutus Rääbise meilegi lähedasemaks. Meeldiv oli töötada koos Torma valla rahvaga. Hästi maitses ka kohalike kultuuritöötajate keedetud hernesupp,? kiitis kuulsa keelemehe lapselaps kordaläinud päeva.

?See, et Paul Ariste tütar ja lapselapsed talgutel kaasa lõid, teeb Torma valla rahvale tõelist rõõmu. Kontaktid Ariste lähedastega said alguse tänavu veebruaris, kui Torma rahvamajas toimus Paul Ariste 100. sünniaastapäevale pühendatud teaduslik konverents,? märkis Torma vallavanem Riina Kull.

Kui koristustööd tehtud, puhkasid Paul Ariste sugulased Rääbisel elava Enn Roosi koduaias jalga. Peremees meenutas, et korra käis Paul Ariste Rääbisel koos mari rahvusest aspirandiga, kellel ta soovitas Eestimaal ikka eesti keeles rääkida. Enn Roos mäletab sedagi, et kui Paul Ariste Rääbisele tuli, oli tal ikka midagi kaasas ka kohalike koerte jaoks.

Vallavanem Riina Kulli sõnul külvatakse Paul Ariste lapsepõlvekodu ümbrusse ka muru. Tarkusepäeval 1. septembril avatakse aga Rääbisel teadlasele mälestuskivi, mis on kokkuvõtvaks sündmuseks Paul Ariste aastale Torma vallas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus