Pärsim: “Raudteest kuni Peipsi järveni võiks olla üks omavalitsus”

Torma vallavanema Triin Pärsimi kinnitusel võiks Jõgevamaal laiuda üks omavalitsus raudteest kuni Peipsi järveni välja. “Ma ei leia, et peaksime Peipsiäärsed omavalitsused kõrvale tõrjuma. Ka nemad on meie naabrid ja partnerid, kellega igapäevaselt koostööd teeme,” lisas ta.

Torma vallalt ühinemisläbirääkimisteks ettepaneku saanud Jõgeva vald võttis pakkumise vastu, kuid liitumise peale on kahe vallajuhi sõnutsi veel vara mõelda.

Jõgeva vallavolikogu esimees Tiit Lääne selgitas, et nad on korra juba sel teemal Torma valla esindajatega kohtunud ning märtsikuus ootab kahe valla juhte ees teinegi kohtumine, kus hakatakse tõsisemalt arutlema selle üle, mis on mõlema omavalitsuse ühisosaks.

Torma vallavanem Triin Pärsim märkis, et suur osa Torma valla elanikest liiguvad ikkagi Jõgeva valla suunas. Jõgeva vallavolikogu esimees Tiit Lääne selgitas, et muuhulgas on Torma huvitatud Kuremaa spordikooli taastamisest, mis on ka Jõgeva vallajuhtidel juba meeles mõlkumas, seega ühendab kaht omavalitsust juba palju enam kui vaid inimeste igapäevane liikumine kahe omavalitsuse vahel.

Torma tegi ettepaneku ühinemisläbirääkimisteks kümnele omavalitsusele ning seitsmelt on saadud ka positiivne vastus. “Lisaks Jõgeva vallale on nõus meiega läbirääkimisi alustama ka Palamuse, Saare, Avinurme, Kasepää ja Lohusuu vallad ning Mustvee linn,” sõnas Torma vallavanem.

Jõgeva vallavolikogu esimees Tiit Lääne selgitas, et lisaks Torma vallale on neil plaanis istuda läbirääkimisteks ühe laua taha ka Palamuse valla ja Jõgeva linnaga. “Jõgeva linn tegi eelmine kord vallale liitumiseks ettepaneku ning siis lükkas vald selle tagasi. Nüüd on siis meie kord neile ettepanek teha,” täpsustas Lääne. Tema sõnul saaks Torma, Jõgeva ja Palamuse vallast ning Jõgeva linnast korraliku ja tugeva omavalitsuse. Sellisel juhul moodustuks omavalitsus, mille suurus on veidi enam kui 1000 ruutkilomeetrit ning kus elaks üle 14 000 elaniku.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus