Pärnus peeti viies akordionistide suvelaager

Pärnus 11.-14. augustini peetud akordionistide suvelaagris osales ka kaks Jõgeva Muusikakooli õpilast. Rühmi oli laagris kaks — nooremad ja vanemad. 1.-4 kl õpilaste rühmas osales Jõgevalt Hannes Saariste ja 5.-8. kl õppurite rühmas siinkirjutaja.

Dirigentideks oli Kristel Laas, kes oli ka laagri korraldaja, ja Eero Paltsepp. Lisaks võimaldati kõigile ka üks erialatund ning olenevalt soovist üks või kaks vaba improvisatsiooni õpetust. Eriala individuaaltunde andsid EMTA lektor Sirje Mõttus ja Märjamaa muusikakooli õpetaja Helen Niiholm. Vaba improvisatsiooni õpetas EMTA õppejõud Gerli Kirikal, tunnid toimusid kahe või kolme õpilasega korraga.

Orkestriproovid olid pikad,  hommikul kella 10-st õhtul 19-ni. Ööbisime Pärnu Kontserdimajas asuva Pärnu Muusikakooli klassides. Ööbimispaigas kohtusime taas oma sõpradega ja õhtupoolikud läksid märkamatult üle varahommikuteks.

Kõige huvitavam oli laagri kolmas päev, sest siis käisime Kihnus. Praamisõit kestis 2,5 tundi, kuid me suutsime selle lõbusalt ära sisustada. Kihnus tehti meile ekskursioon kastiautoga ümber saare ja seejärel sõime kohalikus toidukohas suppi. Peaaegu terve aja sadas vihma ja puhus kõva tuul — olud olid meeldejäävalt ekstreemsed.

Laager kulmineerus 14. augustil toimunud kontserdiga Pärnu Raekoja saalis, kus esitati kõik õpitud orkestripalad ning mõned soovijad mängisid ka üksi. Pärast pidulikku kontserti söödi torti ja vahetati veel enne ärasõitu uute sõpradega aadresse ja telefoninumbreid.

ALVAR OLGO 

blog comments powered by Disqus