Pärnus kuulutatakse välja Koolirahu

Iga-aastane Koolirahu  väljakuulutamise tseremoonia tuletab meelde, et ka koolilastel on tihti raske ja stressirohke elu. Lisaks võideldakse vägivalla, teistsuguste tõrjumise ja meelemürkide vastu. Koolirahu tseremoonial kirjutavad rahusõnumit sisaldavale lepingule alla minister Tõnis Lukas ja Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatuse esimees Merilin Piipuu.

Tõnis Lukase sõnul tähendab koolirahu vastastikust austust ja seesmist kindlustunnet, seda nii õpilastele kui õpetajatele, kogu kooliperele. “Koolielu peab olema vaba kaklemisest, kiusamisest ja pilkamisest,? ütles Lukas.

Koolirahu väljakuulutamise raames toimub Pärnus rohkesti üritusi: mudaravila hoonesse seatakse üles näitus koolirahu plakatikonkursi töödest ja käivitatakse töötoad, rannas toimub huvihariduse mess ning taastusravikeskuse Sõprus kohvikus turvalise koolikeskkonna teemaline pressikonverents. Õhtusel vabaõhukontserdil esinevad Mikk Saar bändiga, Noizmakaz ja parim noortebänd 2007 Bedwetters. Kontsert on kõigile tasuta.

        Sel aastal on rahusõnumit sisaldav koolirahu leping muudetud noortesõbralikumaks ning kiiremini hoomatavaks. Seda tehti Eesti Õpilasesinduste Liidu ettepanekutele toetudes. Lepingusse jäänud viis punkti kutsuvad üles üksteisest hoolima, olema sallivamad, armastama õpetamist ja õppimist, hoiduma vägivallast ja meelemürkidest ning osalema aktiivselt koolielus.

Koolirahu väljakuulutamise üritust toetavad seekord Eesti Noorsootöö Keskus, Euroopa Nõukogu Infotalitus Eestis jpt.

BERIT-BÄRBEL REBANE

blog comments powered by Disqus