Pärimusmuusika laager koos tantsuklubiga

Eeloleval nädalavahetusel peetakse Jõgeva muusikakoolis traditsioonilist pärimusmuusika laagrit. Selle raames tegutseb juba mitmendat aastat järjest ka tantsuklubi, milles võivad osaleda igas vanuses huvilised.

          

Homme õhtul kogunevad Jõgeva muusikakooli saali rahvamuusikast huvitatud lapsed, et koos muusikaga mitu päeva veeta. Nagu senised laagrid on näidanud, tunnevad lapsed seesugusest muusikast suurt rõõmu. Mängitakse nii, nagu eestlased oma pärimusmuusikat ajast aega mänginud – kuulmise järgi, ilma noodita, üksteise innustusel ja toel. Jõgeva muusikakooli rahvamuusikaansambel, mille tekkimisel on mõistagi siinsetel  pärimusmuusikalaagritel oluline osa olnud, on tänavuseski laagris täies koosseisus kohal, aga asjahuvilisi on teisigi.

“Lapsed ootavad neid laagreid väga ja naudivad tõeliselt koos olemist ning musitseerimist,” ütles pärimusmuusikalaagrite algataja ja peakorraldaja ning kooli rahvamuusikaansambli juht Eha Niglas. Eelnevatel aastatel on peetud laagrit nii muusikakooli ruumides kui ka suviti ja sügiseti väljapool koolimaja ning Eestimaa kaunimates kohtades.

Et ka teised huvilised mõnusast muusikast ja toredast õhkkonnast osa saada ning isetegemisrõõmu tunda võiksid, on paaril viimasel aastal organiseeritud ühel õhtul tantsuklubi, kus rahvaliku muusika saatel vanu seltskonnatantse tantsida saab. Seekord on laupäeva õhtul kell 18 muusikakooli uksed avatud kõikidele, kellele niisugune muusika ja tantsimine meeldib. Tantsuks läheb muusikakooli saalis. “Vanus pole oluline, ainsaks tingimuseks on hea tahe. Kaasa võiks võtta mugavad jalanõud. Asi käib nii, et kohapeal õpid ja kohe tantsid. Just nii, kuidas endal hea on,” lubas Eha Niglas ning kinnitas, et positiivne meeleolu on garanteeritud.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus