Pärimusmuusika festivali piletid juba müügil

Tänavuse Viljandi pärimusmuusika festivali korraldajad kuulutasid välja tänavused esinejad ja alustasid päevapiletite eelmüüki. Mitmete armastatud ja tuntud ning uute ja ootamatute Eesti koosluste kõrval saab 23.-26. juulini kestval festivalil kuulata muusikuid Indiast, Brasiiliast, Euroopast ja Venemaalt. 

Tänavune Viljandi pärimusmuusika festival on järjekonnas XVII ja sellel astuvad üles ligi 30 esinejat Eestist ning 13 mujalt maailmast. Festivali teemaks on „Soolo!“ ning meisterliku pillimängu oskust peeti silmas ka esinejate valikul.

Programmijuhi Tarmo Noormaa sõnul saab tänavusel festivalil kuulda mitmeid spetsiaalselt selleks korraks kokku kutsutud Eesti koosseise. „Pärimusele tugineva kavaga esineb viiuldaja Andres Mustonen koos Maarja Nuudi ja Taavo Remmeliga. Tooksin veel välja viiuldaja Tiit Kikase, kes kasutab oma kontserdil ka laserkannelt, ning folkrokipoisid Zetod, kes on loomejõud ühendanud Lenna Kuurmaaga,” rääkis Noormaa.

Muidugi esinevad ka sellised publiku lemmikud nagu Vägilased, Untsakad, Väikeste Lõõtspillide Ühing, Svjata Vatra, Triskele ja Oort. Uuematest tegijatest astuvad publiku ette punt Paabel, armeenia rahvamuusikat mängiv Atlas, ansambel Klapp jt.

Festivali välisesinejatest tuleb suur osa Euroopast, ent kaugemad külalised on pärit Indiast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast. „Idamaist vürtsi lisavad sitarimängija ja tablamängija Indiast, oma maa muusikalist traditsiooni tutvustab võluv Brasiilia tüdrukutepunt Clã Brazil,” sõnas Tarmo Noormaa. „Elamust pakub kindlasti ka tseremoniaalseid laule esitav Arizona indiaanihõimu Tohono o’odham vaimne juht Rupert Encinas, indiaani nimega BaŽag Da ehk Lendav Kotkas.”

Veel astuvad 23.-26. juulini Viljandis üles Rootsi ja Senegali muusikutest koosnev Ellika & Solo, balalaikavirtuoos Aleksei Arkhipovsky Venemaalt, tõva kurgulaulja Andrei Mongush, ameerikasoomlaste rahvalaulude kavaga J. Karjalainen Soomest, astuuria rahvamuusikale spetsialiseerunud Blima Hispaaniast, Alpine Ramblas Austriast, torupillimängijad Stefan Timmermans ja Bart de Cock Flandriast, trummidel meloodiat mängiv Petter Berndalen Rootsist, ZEF Prantsusmaalt ning varemgi Eestis esinenud rändmuusikud Ethno in Transit.

Viljandi pärimusmuusika festivali päevapiletid on alates teisipäevast müügil Piletilevi müügikohtades. Festivali kodulehe www.folk.ee/festival kaudu saab osta ka festivali passe.

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus