Pärimusmuusika festivali passid juba müügil

Eesti Pärimusmuusika Keskus pani müügile 2010. aasta Viljandi pärimusmuusika festivali passid. Pärimusmuusika Ait pakub aasta lõpus veel mitmeid põnevaid üritusi, kuid suvise pärimusmuusika festivali passe saab  juba osta. Soodushinnaga, mis algab 690 kroonist, saab passi osta ainult festivali kodulehelt. 1. jaanuaril kerkib passi hind 790 kroonile, 1. aprillil 890 kroonile ja 1. juulil 999 kroonile.

Seest tuleb üks tants!

Nagu varasematelgi aastatel, tagab pass nelja päeva vältel sissepääsu kõikidele välikontsertidele ja ööklubisse ning annab soodustuse sisekontsertidel.

22.-25. juulil 2010. aastal toimuv pärimuspidu on tantsuteemaline ja kannab pealkirja „Seest tuleb üks tants!” Kui läinud suvel tehti kummardus üksikpillimeeste sõrme- ja mänguosavusele, siis järgmiseks eesmärgiks on külalisi tantsitada, nii et muru põrub. „Paneme rõhku esinejatele, kelle etteasted sunnivad inimesi murumättalt püsti hüppama ja ennastunustava tantsu kaudu laval toimuvale kaasa elama,” ütles festivali pealik ja programmijuht Ando Kiviberg.

2009. aasta festivalile osteti kokku üle 23 000 passi ja pileti.

Aastalõpp Pärimusmuusika Aidas

16., 17. ja 19. detsembril mängitakse Pärimusmuusika Aidas kahel eesti rahvajutul põhinevat jõuluetendust „Pidulik lugu“ suurtele ja väikestele. 20. detsembril tähistab oma 10. tegevusaastat kandlest ja kahest kitarrist koosnev omanäoline keelpillikvartett „Eesti Keeled“, milles kohtuvad rahvamuusika ja džäss, suuline pärimus ja autorilooming, traditsioon ja innovatsioon. Esinevad Riho Sibul (laul, kitarr), Jaak Johanson (laul, kitarr), Tuule Kann (laul, kannel), Pille Karras (basskannel) Ain Agan (kitarr), Jaak Sooäär (elektrikitarr).

Vana aasta õhtul korraldab Pärimusmuusika Ait aga Eesti Pärimusmuusika Keskuse toetuseks piduliku tuluõhtu, et saata üheskoos vana aasta möödanikku ning võtta vastu uus. Ait avab uksed kell 21 ja alates kella 22-st mängib suures saalis tantsuks ansambel Apelsin.

Sissepääsu tagab 250-kroonine annetus, mille saab vormistada kohapeal, samuti pakutakse ettetellimisel aida väikeses saalis buffee-õhtusööki ja aida külalistel on tavahinnast soodsam võimalus ööbida Grand Hotell Viljandis.

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus