Pärimusmuusika ait korraldab kontsertkohtumisi päevavalges

Viljandis asuv Eesti Pärimusmuusika Keskus alustas peamiselt eakamale publikule mõeldud kontsertkohtumiste sarja päevasel ajal.

Kui seni on korraldatud eraldi sarju, kohtumisi ja üritusi noortele ja lastele, siis alanud aastast pöörab pärimusmuusika keskus näo ka eakama publiku poole, tulles vastu vanemaealiste soovile saada osa üritustest päevasel valgel ajal.

14. jaanuaril kell 13 algaval esimesel kohtumisel on publiku ees Ivo Linna ja teda saadab klaveril Antti Kammiste. Juttu juhib pärimusmuusika keskuse pealik Ando Kiviberg.

Eakatele mõeldud kontsertkohtumised on kavas kord kuus. Nädalapäevad varieeruvad, kuid kellaaeg on ikka 13. Ennekõike on tegemist kontserdiga, kuid lugude vahel saavad kuulajad aimu esineja mõttemaailmast, minevikust, tulevikust ja muust huvipakkuvast. Kui keegi tahab ise midagi küsida, antakse talle ka selleks võimalus.
Esimene kohtumine tuleb aida suures saalis, sest piletite eelmüük näitab, et huvilised ei mahuks kuidagi väiksesse saali ära. Sarja teisel kontsertkohtumisel 10. veebruaril on aidas publiku ees tuntud Võrumaa lõõtspillimängijad Heino Tartes ja Tarmo Noormaa.

Kuigi päevaseid kontsertkohtumisi korraldades peetakse silmas ennekõike eakamaid inimesi, on sinna oodatud kõik muusikasõbrad vanusest sõltumata.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus