Pärimusmuusika ait avab hooaja

Homme avab Viljandi Pärimusmuusika ait uue hooaja peoga, kus üle pika aja astub publiku ette Viljandi Kultuuriakadeemia rahvamuusika eriala esimese lennu tudengite loodud ansambel Alle-aa. 

Näha saab ka suvistel festivalidel publikumagnetiks olnud duot Minu Isa Oli Ausus Ise ning lüüa tantsu lõõtsameeste Siim Rikkeri, Juhan Uppini, Asso Indi, Enrik Visla, Toomas Oksa ja Ain Lindvesti mängu saatel.

1990. aastate algul loodud Alle-aad peetakse Eesti pärimusmuusika esimeseks lipulaevaks. Ehkki aeg-ajalt on Alle-aa liikmed muusikasündmustel koos musitseerinud, lagunes ansambel siis, kui osalised olid õpingud kultuuriakadeemias lõpetanud. Nüüd lähevad nad aga uuele katsele.

Uue hooaja avapidu jätkub hilistel õhtutundidel Aida klaasosas, kus DJ P. Julm serveerib tuntud pärimusmuusikute Cätlin Jaago, Tiit Kikase, Kulno Malva ja Ruslan Trochynskyi sekundeerimisel moodsat tantsumuusikat.

Algaval hooajal on uudisena aida programmi võetud igakuine perehommik, mille eesmärk on teha pärimusmuusikaga sinasõbraks lastega pered. Nagu eelmisel hooajal, jätkuvad aidas ka tänavu koos kultuuriakadeemiaga korraldatavad omakultuuriakadeemia loengud ning kontsertkohtumised, mis toovad huviliste ette tähelepanuväärseid pärimuskultuuri ja -muusika tegelasi.

Intervjueerija Jaak Johansoni suunamisel saab kuulaja aimu külalise taustast, mõttemaailmast ja ajastust, mida viimane endaga kaasas kannab. Kohtumisse on põimitud muusikalised vahepalad, külalisele on võimalik esitada küsimusi. Esimene selle hooaja kontsertkohtumine toimub juba 15. septembril — Indrek Kaldaga.

Aida uksed on sügiskuudel huvilistele valla tööpäeviti kella 9-21 ning nädalavahetustel kella 11-21.

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus