Pärimusmuusika Aidas algab kolmas hooaeg


Viljandi Pärimusmuusika Ait avab kolmanda hooaja peoga, kus publikut kostitatakse nii lüüriliste laulude kui hoogsa tantsumuusikaga.

Hooaja avakontsert on reedel, 10. septembril ja algab Mari Kalkuni (laul, 7-keelne kannel, 12-keelne kannel, kitarr, klaver, akordion) värske loominguga septembris ilmuvalt teiselt autoriplaadilt. Tegu on helikandjaga, mis jätkab mitmes mõttes esikalbumiga alustatut, olles isiklik ja toetudes juurtele. Samas astub uus plaat sammu edasi kõlamaastike avardumise suunas. Lood on valdavalt autorilooming, milleks on inspiratsiooni ammutatud loodusest, luulest ja rahvalauludest. Koos Mari Kalkuniga astuvad lavale Triin Norman (laul, klaver), Silver Sepp (klarnet, helinad-kilinad), Siim Soop (kontrabass), Karoliina Kreintaal (viiul).

Aida hooaja avaõhtu peaesineja on aga legendaarne ansambel Lindpriid. Peo võtab kokku hoogne „sussisahistamine”, kus tantsuks mängivad Jalmar Vabarna, Villu Talsi, Karoliina Kreintaal, Eeva Lindal, Janne Suits jt.

Aida produtsendi Janne Suitsu sõnul lähtuti avapidu ette valmistades soovist tuua publiku ette nii noori ja värskeid kui kogenud ja töökindlaid tegijaid. “Mari Kalkun on vaieldamatult üks silmapaistvamaid noori lauljatare, kelle hääletämbrit pole võimalik kellegi teisega segi ajada. Sama peab märkima ka Lindpriidesse kuuluvate Jaan Söödi, Toomas Lunge ning Indrek Kalda kohta. Sõnumiga laulud, mille saatel sobib videvikuajale vastu minna, ongi ehk selle õhtu kõige olulisemaks märgiks,” rääkis Suits.
“Lisaks kümnetele üksikkontsertidele iseloomustavad algavat hooaega mitmed sündmustesarjad, millega Pärimusmuusika Aida sõbrad on juba tuttavad. Näiteks jätkuvad Annika Mändmaa eestvedamisel lastega peredele mõeldud laupäevased pärimushommikud, millele tänavu lisatakse kohapeal küpsetatavate pannkookide lõhna. Kultuuriakadeemiaga kahasse korraldatav kontsertkohtumiste ja loengute sari Omakultuuriakadeemia keskendub eelseisvatel kuudel keha teemale, olles edasiarenduseks suvisele pärimusmuusika festivalile, mis keskendus tantsule,” rääkis uuest hooajast Eesti Pärimusmuusika Keskuse avalike suhete juht Rannar Raba.

Jätkuvad ka päevased kontsertkohtumised eakamale rahvale ja esimesena tuleb oktoobris huviliste ette Katrin Karisma. Oktoobrikuu esimestel päevadel on aida kavas ka traditsiooniline kahepäevane lõikuspidu, mille publiku hulgas on sedapuhku loodetavasti väga paljude rahvuste esindajaid,  sest samal ajal kogunevad Viljandisse oma aastakoosolekule Euroopa Maailmamuusika Festivalide Foorumi delegaadid. Lõikuspeo eel toob pärimusmuusika keskus Tallinna ja Tartusse Venemaa balalaikavirtuoosi Aleksei Arkhipovsky.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus