Parimate lõpetajate vastuvõtt Kuremaal

Tublisid abituriente on maavanem Aivar Kokk kokku kutsunud gümnaasiumidest ja keskkoolidest üle terve maakonna. Lisaks veel tublimad Luua Metsanduskoolist ning Jõgeva Täiskasvanute gümnaasiumist.

“Edukaimad lõpetajad selgitati välja koolide poolt esitatud põhjenduste alusel. Vastuvõtukutse saajad pole mitte ainult medalikandidaadid, vaid ka muidu edukad õppurid.

Luua Metsanduskoolist tunnustatakse aga kutsevõistlustel edu saavutanud õpilasi,” selgitas maavalitsuse humanitaarainete spetsialist Reet Järve.

Maavanema vastuvõttu sisustavad Heino Elleri nimelise muusikakooli lauljad. Lõpetajad tutvustavad ennast paari sõnaga ning igaühe kohta on tehtud ka lühiiseloomustus. Koolilõpetajad saavad vastuvõtul kingituseks raamatu ?1001 vanasõna igaks elujuhtumiks?, kus sees maavanema pühendus. Kaetud on vastuvõtulaud ning toimub vestlusring, kus maavanem pärib lõpetajatelt nende tulevikuplaanide kohta.

Lemmikõpetajatele on tellitud fantaasiarikkad lillekimbud, mille lõpetajad neile üle annavad. Reet Järve sõnul tuleb vastuvõtuprogramm igati lossi miljööd arvestav.

Kuldmedalikandidaate on tänavu Puurmani keskkoolis neli, Põltsamaa Gümnaasiumis üks ja Mustvee Vene Gümnaasiumis kaks, hõbemedaleid aga Jõgeva Gümnaasiumis kaks, Jõgeva Ühisgümnaasiumis kolm, Mustvee Gümnaasiumis neli ja Mustvee Vene Gümnaasiumis ning Põltsamaa Gümnaasiumis üks.

KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus