Parimale emale tõi konkursivõidu kogu pere toetus

Pühapäeval Jõgeval Virtuse spordikeskuses toimunud kogupereürituse “Iga emme pidupäev” raames toimunud lustakal konkursil “Tegija Ema 2016” sai esikoha kolme lapse ema Terje Piik, kelle sõnul tõi talle võidu kogu pere toetus.


Suvesoojale kevadilmale vaatamata kogunes emadepäeval Virtusesse üksteiselt mõõtu võtma üle poolesaja aktiivse ema. Kuueteistkümnest väga eriilmelisest alast koosnenud konkursil said emad proovile panna oma oskused, teadmised ja sportlikkuse, mõne ülesande lahendamisel tuli neil aga loota vaid õnnele.

Osavõtjatele jagati punkte nööbi õmblemise ja lipsu sidumise eest, samas tuli neil oma osavust näidata ka kadaga laskmises ning täringumängus.

Edestas teisele kohale tulnut ühe silmaga

Enim punkte kogunud Terje Piik edestas teisele kohale tulnud Anu Toomingat vaid ühe silmaga. Maksimumpunktid teenis võitja üheteistkümnel alal, kõige rohkem läks tal punkte kaduma paberihundi-nimelise harjutusega, kus ta piirdus vaid kahe punktiga.

“Võidu tõi pere toetus,” kinnitas 11aastase Dorise, seitsmeaastase Kaspari ning viieaastase Nora ema. “Kõige rohkem oli mul abikaasa ja laste abi vaja lipsu sidumisel, sest ma ei ole pidanud seda ise kunagi tegema.”

Kogupereürituse esikoht oli Piikide perekonnale viimase aasta jooksul juba teine, sest mullu novembris toimunud samalaadsel isadepäevaüritusel võitis “Tegija Isa 2015” tiitli Terje Piigi abikaasa Taimar.

Sügisel abikaasa võidetud tiitel tekitas ka väikseid pingeid. “Kodus oli korraks üleval isegi küsimus, et kas me üldse läheme võistlema – tiitel vajas ju kaitsmist ning ma ei tahtnud pereisast sugugi halvem olla,” muigas Terje Piik. “Nüüd on aga väga hea tunne!”

Ema kordas tütre saavutust

Kolmanda koha saanud Eha Kuld kordas oma tütre saavutust: mullusel emadepäeva konkursil lõpetas samal positsioonil Anu Kuld, kes nüüd jäi ema järel napilt neljandaks.

“Ülesanded olid hästi mõnusad ja nii mõnegi lahendamisel aitas loogika päris palju kaasa,” ütles kauaaegne matemaatikaõpetaja Eha Kuld.

Juba järgmisel aastal ei pea Jõgeva kandi aktiivsed pereemad ja -isad enam üritama üksteise saavutusi üle trumbata, vaid saavad võistelda üheskoos oma perekonna eest. Kogupereürituste sarja peakorraldaja Renee Köök MTÜst Pöörased Seiklused on nimelt otsustanud emade- ja isadepäeva üritused ühendada ning korraldada edaspidi aastas ühe suure kogupereürituse.

“Tänavu sügisel “Iga issi pühapäeva” ei toimu, järgmise aasta augustikuus korraldame aga Jõgeva kultuurikeskuse pargis “Kogu pere pidupäeva”,” lausus Renee Köök.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus