Parimaks maamajanduseriala õpetajaks tunnistati Veiko Belials

Maaelu Edendamise Sihtasutuse parima maamajanduseriala õpetaja aunimetuse sai sel aastal Luua Metsanduskooli õpetaja Veiko Belials.

Veiko Belialsi sõnul võlgneb ta selle tunnustuse eest tänu oma täiskasvanud õpilastele, kes on tema kohta koolile äärmiselt positiivset tagasisidet andnud. Belialsi õpilased on ennekõike kiitnud õpetaja head  suhtumist oma õppuritesse ning tema laia silmaringi. Selle hinnangu põhjal valiti Belials kooli parimaks õpetajaks ning anti taotlus ka MESi, kus ta tunnistatigi parimaks maamajanduse eriala edasiandjaks. 

Hea õpetaja peab olema nõudlik

“Hea õpetaja peab olema suhtlemisaldis, paindlik ning ka piisavalt nõudlik,” sõnas Belials, rõhutades, et tähtsaimaks aspektiks on õpilaste rahulolu.

“Nii palju, kui ma oma õpilastega suhelnud olen, on nad Luua kooli pakutava haridusega rahule jäänud,” kinnitas auhinnatud õpetaja.

Belialsi sõnul on täiskasvanud õpilastega hea töötada, sest nad teavad, mida tahavad. Neil on konkreetsed ootused ja lootused, mille järgipõhjal saab võimalusel ka õppetööd kohandada.

Parima maamajanduseriala õpilase aunimetused pälvisid tänavu Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilane Marko Arras ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õpilane Ervin Dreiling. 

Eripreemiad Põltsamaale

Lisaks anti sel aastal välja kaks eripreemiat. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda andis eripreemia aastatepikkuse töö eest põllumajandusvaldkonna õpilaste õpetamisel Põltsamaa Ametikooli õpetajale Alfred Õunapile ning sihtasutus Kutsekoda andis eripreemia tähelepanuväärse kohusetundlikkuse ja töökuse eest eriala omandamisel ning propageerimisel Põltsamaa Ametikooli õpilasele Vallan Kindile.

Parima maamajanduseriala õpetaja aunimetuse kandidaatideks esitati veel Eda Raev Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist, Katrin Uurman Räpina Aianduskoolist, Marje Kask Pärnumaa Kutsehariduskeskusest ja Vello Vilu Järvamaa Kutsehariduskeskusest. Parima õpilase aunimetuse kandidaatideks esitati lisaks Marek Kangur Luua Metsanduskoolist ja Villu Vilinurm Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Kokku esitati sel aastal 11 taotlust kuuest koolist.

“Iga aastaga suureneb nõudlus kvalifitseeritud töötajate järele. Aunimetuse väljaandmise eesmärk on tunnustada ja aidata kaasa maaelu ja kutsehariduse populariseerimisele,” ütles MESi juhatuse liige Thea Kaurla.

MES koostöös põllumajandusministeeriumiga valib aunimetuse saajaid juba 1998. aastast alates. Lisaks MESile ja põllumajandusministeeriumile osalesid tublimate väljaselgitamisel Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ja sihtasutus Kutsekoda.

Aunimetused anti parimatele üle Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja traditsioonilisel lõikuspeol, mis sel aastal peeti Laitse Graniitvillas.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus