Parimad naisrahvatantsijad on Jõgeval ja Nõos

Pingelise võistutantsimise esimeses voorus esitasid kõik rühmad Salme ja Ott Valgemäe tantsu “Tüdruk” ja teises voorus Diana Otsingu tantsu “Mina tahan tantsu lüüa”. Finaalis, kuhu pääsesid 24 osalenud rühmast 11 paremat, esitati juba vabalt valitud tantse. Jõgevahe Perel oli selleks Maie Orava “Kiigele ehtimine”, mida tantsiti folklaulja Triinu Tauli elavas esituses laulusoolo saatel. Kaasa laulsid ka tantsijad ise.

Jõgevahe Pere naisrühma juhendaja Airi Rütteri sõnul said nad juba esimeses kahes voorus Nõo Madeliniga võrdselt punkte ning viiki jäädi lõpuni.

“Jagatud võidu kõrval olid meile suureks tunnustuseks “Kiigele ehtimise” autori Maie Orava kiidusõnad,” ütles Airi Rütter. “?ürii koosseisu kuulunud Orav väitis nimelt, et see on selle tantsu ilusaim esitus, mida tema näinud.”

Triinu Taul sai aga eripreemia kui tantsuvõistluse parim laulja.

Lisaks Jõgevahe Pere rühmale osales võistutantsimisel ka Põltsamaa naisrühm Uhka, mida juhendab Kaja Kivi. Nemadki jõudsid finaali ja pälvisid lõppkokkuvõttes üheksanda koha.

“Ütlesin Uhka naistele, et see on väga tähendusrikas koht: ka meie olime 2000. aastal üheksandad ja ainult viis aastat läkski, et sellelt positsioonilt esimeseks tõusta,” ütles Airi Rütter.

Võitjaau juurde kuulub ka kohustus korraldada järgmine naisrühmade võistutantsimine.

“Kuigi mõnikord on võistutantsimiste vahele jäänud ka kaks või kolm aastat, sain mina aru, et meilt oodatakse konkursi korraldamist juba tuleval aastal,” ütles Airi Rütter. “Iseasi, et kuhu me Jõgeva kultuurikeskuses selle rahva paneme: Põlva kultuurikeskuse saal on meie omast kolmandiku võrra suurem ja seegi oli võistutantsimise ajal pilgeni tantsunaisi täis.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus