Parimad inimeseõpetuse Põltsamaal ja Jõgeval

Neljapäeval Kuremaa spordihoones toimunud Jõgevamaa koolinoorte inimeseõpetuse aineolümpiaadil pälvis viiendate klasside arvestuses esimese koha Jõgeva Ühisgümnaasiumi ja seitsmendate klasside arvestuses Põltsamaa Ühisgümnaasiumi võistkond.

Viiendate klasside arvestuses esimese koha saavutanud Jõgeva Ühisgümnaasiumi võistkonda kuulusid õpilased Triinu Hordo ja Gerda Haritonov, keda juhendab õpetaja Gaja Mäesepp. “Selle kooli õpilased oskasid vastata igati korrektselt ja oma vastuseid ka põhjendada. Inimeseõpetuse ja seksuaalkasvatuse alase hariduse edendamisega tegeleb Jõgeva Ühisgümnaasiumis energiliselt ka huvijuht Silja Piir,” rääkis aineolümpiaadi üks korraldajaid, inimeseõpetuse ainesektsiooni juhataja ja Torma Põhikoolis seda ainet õpetav Ülle Säälik.

Seitsmenda klassi arvestuses võitjaks tulnud Põltsamaa Ühisgümnaasiumi võistkonnas olid Johanna Meier ja Emila Tragon, Nende juhendaja Katrin Arge on vastava hariduse saanud Tartu Ülikoolis.

Aineolümpiaadi võitjad kutsutakse koos teiste olümpiaadide parimatega Jõgeva maavanem Aivar Koka vastuvõtule.

Ülle Sääliku sõnul osales aineolümpiaadil viiendate klasside arvestuses 12 ja seitsmendate arvestuses 11 kooli. “Viiendad klassid võistlesid kolmandat, seitsmendad aga esimest aastat. Võib märkida, et inimeseõpetuse alaste teadmiste omandamise tase on kogu Jõgevamaal märkimisväärselt paranenud. Näiteks  võib kiita edukalt esinenud Voore põhikooli ja Maarja põhikooli õpilasi, ” ütles Ülle Säälik

“Inimeseõpetuse aineolümpiaadi korraldamisele aitas palju kaasa ka Jõgeva maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond, tänu kellele sai olümpiaadi läbi viia Kuremaa spordihoones. Osalejaid kostitati puuviljabooliga,” lisas ta.

“Inimeseõpetuse aineolümpiaad läks hästi korda, sellel osalenud õpilased andsid oma parima. Esiletõstmist väärib ka väiksemate koolide tubli kaasalöömine,” lausus hiljuti Jõgeva maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna terviseedenduse peaspetsialistina  tööle asunud Kadi Eessaar.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus