Parimad hinnad Maxima ja Grossi toidukauplustes

Võtsime luubi alla Põltsamaa ja Jõgeva toidupoed ning selgus, et järjekordselt on Jõgeval soodsaim Grossi pood ning Põltsamaa parimad toidukaupade hinnad on Maximas.

Võrreldes augustis läbi viidud uuringuga, oli kõige suurem hindadelangetaja Jõgeval Meie ketti kuuluv Keskuse pood, kus ostukorvi hinnavahe oli lausa 30 krooni. Kaupadest olid alanenud juustu, hakkliha, kartulite, sealiha ning munade hind. Samas võis juustu ja munade hinna langust märgata ka teistes poodides.

Kõige suurem hinnatõus oli toimunud Jõgeva Kaubahalli Konsumis, kus ostukorv oli kolme kuuga kallinenud üle 40 krooni. Olulist rolli selle juures mängib kurgi hind, mis on augustikuu omast üle 40 krooni kallim. Nimelt  sai augustis  Konsumist osta Hispaania päritolu kurki, kuid praegu on seal müügil kallis Luunja kurk.

Lisaks Keskuse poele on oma hindu langetanud ka Grossi ja Maxima kauplused. Kõige enam on neis poodides langenud sealiha ja kana hind. Grossi poes on alanenud ka puu- ning juurviljade hind. Maxima on tuntud odavtoodete müüjana, kuid pakitud liha müümise tõtuu, mis on lahtisest oluliselt kallim, ei suuda Leedu keti kauplus Jõgeval Grossi poodi edestada.

Selver lõi hinnad alla

Kõige rohkem on Põltsamaa poodidest hindu langetanud Selver. Võrreldes maikuuga on Selver alandanud ostukorvi hinda veidi enam kui 45 krooni võrra. Oluliselt on langenud sealiha, hakkliha ning peakapsa hind. Selle perioodi vältel pole Selveris midagi oluliselt kallimaks läinud, vahest ehk kodumaine kurk ning kanaliha.

Kõige kallimaks Põltsamaa toidukaupluseks osutus seegi kord Konsum, kelle elu Maxima, Selver ja Säästumarket tõenäoliselt keeruliseks teinud on. Eelmise uuringuga võrreldes pole sealne hinnatõus olnud eriti suur, vaid vaevalt 4 krooni, kuid kalliduselt on Konsum  teistest ees pea 40 krooniga. Hinnavõrdluse ajal oli seal ka suhteliselt kesine kaubavalik.

Uue imagoga Säästumarket

Eelmisel kuul Põltsamaal valminud Säästumarket meelitab ostma mitte ainult soodsate hindade, vaid ka uue välimusega. Erinevalt tavapärastest “Säästukatest,” mille logo on Euroopa odavpoe Lidl’iga väga sarnane, on Põltsamaa Säästumarketi logo värvid must, roheline ja valge. Poe  sisustus on samuti uudne, nimelt on Põltsamaal palju rohkem korralikke külmlette ja riiuleid  ning kena salatiroheline värvilahendus ja metsloomamotiivid riiulitel ning siltidel annavad kauplusele palju juurde.

Lisaks kenale kujundusele on Säästumarketis talle iseloomulikult ka suhteliselt soodsad hinnad. Põltsamaal oli Sääästumarketi ostukorv hinna poolest paremuselt teine, olles Maximast  vaid viie krooni võrra kallim. Nii nagu ka Maximas, ei ole Säästumarketist võimalik osta lahtist liha,  mis on reeglina oluliselt odavam kui lõigutud ja pakendatud.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus