Parimad ajalootundjad sõidavad Poola

Parimad ajalootundjad sõidavad Poola

Poola Vabariigi Suursaatkonna korraldatud üle-Eestilise ajalookonkursi võitjad suunduvad homme 9-päevasele preemiareisile Poola.

Mais toimunud konkursil osales 17 kooli üle Eesti, Jõgevamaalt Jõgeva Gümnaasium ja Laiuse Põhikool. Preemiareisile läheb igast koolist esikoha võitja. Jõgeva Gümnaasiumis oli selleks Jens Raevald, Laiusel Liina Palm. Osaleda oli võimalik ka konkursil ?Minu raamat Poolast? ja ka selle võitja läheb reisile. Kuna ilmnes, et mõned premeeritud ei saa kahjuks reisil osaleda, sõidavad kaasa ka kaks teise koha omanikku, kes valiti välja tänu headele punktidele vabariigi lõikes.

Auhinnareis toimub 11.-19. juunil ja selle käigus külastatakse nii Varssavit ja Krakowit kui ka mägesid ja muid huvitavaid paiku. Planeeritud on kohtumine Varssavi linnapeaga.

Viktoriiniküsimused puudutasid peamiselt Poola ajalugu ja olid koostatud saatkonna töötajate poolt. Projekti, mille käigus toimusid Eesti koolides esitlused Poola ajaloost ja viktoriin, korraldati juba kolmandat aastat.  Selle eesmärgiks on suurendada Eesti gümnasistide teadlikkust Eesti ajaloos alati olulisel kohal olnud suurriigi riigisüsteemi, majanduse ja rahvastikuprotsesside arengust tuhande aasta jooksul. Eriti olulisel kohal on seni võrdlemisi vähekäsitletud nn Poola aja (1561/82 ? 1629) teadvustamine Eesti ajaloo olulise etapina, mille pärandit (nt Tartu valge-punane lipp, Valga linnaõigus) peaks tundma iga haritud eestlane. Kahtlemata võib esitluse eesmärgiks pidada ka Poola igakülgse tuntuse ja populaarsuse suurendamist Eestis ? seega tuleb antud projekti raames ajalooteadmiste suurendamise kõrval väärtustada ka Poola tuntuse suurenemist turismimaana.

Poola Vabariigi Suursaatkonna referent kultuuri alal Slawomira Barowska-Peterson ütles, et projekt ?Poola päevad Eesti koolides- ajaloo loeng? võimaldab tal tõelist kohtumist eestlastega. Jõgeva Gümnaasiumi külastus läks talle eriliselt hinge. Väga liigutav oli, kuidas noored tõusid Poola hümni ajal omal algatusel püsti.
SANDRA MAASALU

blog comments powered by Disqus