Parima talisportlase uus tulemine on alanud

Möödunud talvel olümpiamängudel saavutatud neljanda kohaga Eesti parimaks talisportlaseks tõusnud kiiruisutaja Saskia Alusalu on alustanud uut hooaega paljulubavalt. Oma esimeste startidega MK-võistluste etappidel Jaapanis ja Poolas on Adaverest pärit sportlane vaid kinnitanud stabiilset kuulumist maailma paremikku. Näidanud uut kvaliteeti.


Nagu ikka, on olümpiajärgne hooaeg paljuski katsetuste aasta, kus otsitakse uusi teid ja võimalusi paremate tulemuste saavutamiseks, tehnika parandamiseks, koormuste tõstmiseks. Alusalu on samuti seadnud eesmärgiks saada veelgi kiiremaks ja paremaks kui ta seda oli olümpiatalvel. Pärast esimesi MK-etappe lausus meie tippsportlane, et tegelikult ei ole tal sel hooajal veel ühtegi ideaalset võistlust olnudki, sest alati saab midagi paremini teha. Eelkõige vajavad tema sõnul lihvimist kurvitehnika ja mõned tehnilised pisiasjad.

Sportlase arvates on need lihtsad asjad, mida ta loodab lähiajal parandada. Kuid üldiselt on Alusalu hooaja algusega rahul, sest vorm on stabiilsem kui varem. Nüüd, kui kätte on jõudnud spordiaasta parimate valimine, töötab Alusalu juba uue hooaja kõrgete eesmärkide nimel.

Hooaja teravik on tal suunatud siiski teisele poolele, mil toimub ka talve tippsündmus, MM-võistlus. Kuid ka praegused MK-võistluste etapid on väga olulised, sest ainult läbi nende saab üldse lunastada pääset maailma tippvõistlusele. Nii peab tipus püsimiseks tegelikult läbi hooaja väga heas vormis olema ja Saskia Alusalu on enda sõnul selleks ka valmis.

blog comments powered by Disqus