Parim õpetaja on viisakas ja rahulik

Põltsamaa Ühisgümnaasiumile tuli Jõgevamaa parima õpetaja tiitel juba viiendat aastat. ?Lihtsalt paljud asjad langesid kokku,? arvab Kuusik ise. Õpiku ?Elektrilised käsitööriistad? autor usub, et tegelikult vääriks Eestis tunnustust umbes iga teine õpetaja. Urmas Kuusik kinnitab, et pole parimaks õpetajaks saamiseks küll konkreetselt mitte midagi teinud, kuid on tänulik Põltsamaa Ühisgümnaasiumi aineseksioonile, eelkõige Eve Orole, kus teda kandidaadiks valiti.

?Eks edasine toimus juba vastavalt kandidaatide teenete hulgale,? arvab Kuusik. ?Olen teinud oma tööd nagu kõik teised õpetajad. Vahest ainult natuke rohkem öö- ja puhkuseajast,? tunnistab ta.

?Meesõpetaja koolis on tänapäeval üldse kulla hinnas, poiste tööõpetuse õpetajatest on aga igal pool suur puudus,? arvavad naisõpetajad. Pealegi on Urmas nii hooliv, sageli valmistab ta tunde ette omast vabast ajast, on ise välja võidelnud poiste tööõpetuse klassi sisustuse. Ja mis peamine: ta on heal tasemel ja oleks edukas igal pool, aga ei kipu Põltsamaalt ära.

Kuidas poistega toime tulla

Urmas Kuusik pole Põltsamaa Ühisgümnaasiumis mitte ainult õpetaja, vaid ka vilistlane. ?Urmas mõtleb enne, siis ütleb. Ta oli selline juba siis, kui teda õpetasin,? meenutab tema kunagine ajalooõpetaja Heli Aiaots. ?Talle meeldib oma kätega midagi teha ? kas maalida või oma kodu ilusamaks ehitada. Tean, et talle meeldib loodus, lihtsad ja rikkumata inimesed, kes oskavad meie ajalugu ja inimlikke väärtusi mõtestada.?

Tööõpetusõpetaja ajaloohuvi tõstavad esile mitmed kolleegid. Ka õpilased teavad, et õpetaja tegeleb metsavendade uurimisega.

Kooli muusikaõpetaja Hille Martini sõnul on Urmas Kuusik koos poistega meisterdanud toredaid kastanjette, millega saatemuusika tegemine on valmistanud rõõmu ka vanema astme õpilastele. Keemiaõpetaja Tiina Tõnnson räägib, et keemialaborisse meisterdasid poisid Kuusiku õpetuse järgi katseklaaside hoidja.

Bioloogiaõpetaja Aive Narits tõstab esile seda, et Kuusik pakub teistelegi ideid, kuidas poistega tunnis toime tulla.

Ükskõik kellega Põltsamaa koolis ka ei räägiks ? tundub, et kõik on omavahel kokku leppinud. Urmas Kuusiku iseloomustamiseks kasutavad nii õpilased kui õpetajad sõnu viisakas, rahulik, vaoshoitud, tasakaalukas, meeldiv suhtleja, õiglane, julge oma arvamuste avaldamisel, hea huumorisoonega, tark, hea kuulaja.

 

Teeb asjad lihtsalt selgeks

?Tema tehtud maal kaunistab mu elutuba,? tunneb inglise keele õpetaja Aino Vaigur uhkust.

Kuusiku kandidatuuri esitanud oskusainete sektsiooni esimees Eve Oro ja kunstiõpetaja Siiri Kõrv kinnitavad ühest suust, et imetlevad Urmas Kuusiku soliidsust ja järjekindlust. ?Ta tuleb alati tööle, ülikond seljas ja lips kaelas, läheb nii oma töökotta ja kuigi kannab seal kitlit, on ta oma hoiakutega poistele suureks eeskujuks,? usuvad naiskolleegid.

Kuigi Urmas Kuusik tundub õpetajate toas olevat väga lugupeetud, on ta tööõpetuse klassis vist veelgi enam armastatud. Poiste meelest on ta hea õpetaja, kes teeb asjad lihtsalt selgeks ja aitab tunnis abivajajaid. Tihtipeale saab temaga niisamagi juttu aetud. Ta on oma ala proff ning tema tunnis on alati kord, sest õpilased austavad teda.

Nagu Chuck Norris

Ka noormehed hindavad Kuusiku rahumeelset loomust ja õiglast meelt. ?Ta õpetab hästi, eriti teooriat, mida õpime põhjalikult. Kui mingit tööd teeme, näitab ta kõik vähemalt korra ette, juhendab ja abistab. Vahel viskab ka nalja, on vastutulelik ja lubab tunnis muusikat kuulata,? räägib üks õpilane.

?Rahulik inimtüüp. Ei pinguta üle millegagi, nõuab just niipalju, kui vaja. Tema tunnis ei ole mingit lärmi, välja arvatud masinate müra. Sest teda austatakse. Ja teda austatakse, sest ta austab meid. Mitte nagu mõni diktaator-õpetaja, keda kõik kardavad ja seepärast vait on. Kuusikust räägitakse ka väikseid naljalegende ? seiku, nagu näiteks Chuck Norrisestki,? iseloomustab teine õpilane.

Ka õpilased peavad Kuusiku suurimateks plussideks naljasoont, rahulikku meelt, abivalmidust ja tugevat õiglustunnet. ?Kui natuke närvi minna ja oma töö kolmeks lõigata, ütleb ta alati: ja-jah, selle saab kruvidega kinni keerata. Ta tuleb alati õpilastele vastu, ei karju ega vihasta nende peale,” kinnitab kolmas õpilane.

?Teooriat õpetab ta põhjalikult ja nii, et kõik aru saavad. Praktikaklassis juhendab ja näitab ette, kui vaja. Aitab rõõmuga, kui keegi abi palub. Ta on hea õpetaja, sest ta teeb asjad selgeks. Ta on heasüdamlik, kuid hindab suhteliselt karmilt,? räägib neljas.

Veel oskavad poisid oma õpetaja juures hinnata seda, et tal on iga küsimuse jaoks vastus olemas, et ta on rõõmsameelne, abivalmis, intelligentne ja osav.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus