Parim kõneleja on Kätrin Liebert

Konkursil osalejad pidid esinema kahe kõnega, neist ühe sai ette valmistada kodus ja teine oli nn ekspromtkõne, mille teema valiti kohapeal ning mille ette valmistamiseks anti kolmveerand tundi. Parimaks teise vooru etteasteks tunnistati Kätrin Lieberti kõne teemal «Iga inimene on väärt, et teda mõistetaks.»

Hästi esines ka Põltsamaa Ühisgümnaasiumi neiu Helina Kolga teemal «Lahked sõnad võivad olla lühikesed ja kerged ütelda, aga nende kaja võib olla lõputu.» Helinale kuulus teine koht ka üldkokkuvõttes.

Kolmanda koha vääriliseks tunnistati Põltsamaa kooli õpilase Ketlin Turjakase kõneoskus. Ülevabariigilisel kõnevõistlusel esindavad Jõgeva maakonda Kätrin Liebert ja Helina Kolga. Esituse poolest märgiti ära Jõgeva Ühisgümnaasiumi noormehe Alo Alti (5. koht) ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilase Margo Jõemetsa (4. koht) esinemine.

Üheksanda klassi õpilaste arvestuses tunnistati parimaks Krista Kõrgesaar Põltsamaalt, kes esines teises voorus kõnega teemal «Maailm paistab naeratuse tagant säravam».

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus