Pargikabes jäi võit koju


Jõgeva Pargikabe 2011 toimus traditsiooniliselt Jõgeva linnapäevade raames. Erinevalt mullusest, mängiti seekord kahel mängulaual, lisaks statsionaarsele ka spetsiaalselt paigaldatud laual. Mullune olümpiasüsteem, kus kaotaja langes kohe välja, oli asendatud kahe miinusesüsteemiga. Mängijaid kogunes 11, neist viis väljastpoolt Jõgevamaad. Osavõtjate hulgas olid mõlemad Eesti selle mänguliigi (64-r. laud) suurmeistrid: käesolevast aastast Jõgeva Kabeklubi esindav rahvusvaheline suurmeister Arno Uutma Harjumaalt ja rahvuslik suurmeister, tallinlanna Kaari Vainonen ning kaks meistrit. Pargiväljakuil mängiti 21 partiid ajakontrolliga 10 minutit partiile pluss 10 sekundit käigule, kokku kujunes partii kestvuseks ligikaudu pool tundi ja ajaliselt mahuti napilt planeeritud raamesse. Lisaks tuli matšivõitjate selgitamiseks mängida veel tosin välkpartiid.

Avaringis selgitati kolm edasipääsejat plussringi veerandfinaali. Nendeks osutusid Kaarel Ots ja Kalle Lokk Jõgevalt ning Riho Teinemaa Keilast matšivõitudega Marten Meikopi (Põltsamaa), Rein Suurkaevu (Rakvere) ja Riina Jaanuska (Palamuse) üle. Veerandfinaalides lisandus neile viis kõrgema koefitsiendiga kabetajat ja neli neist – meister Uno Plakk Jõgevalt, suurmeistrid Vainonen ja Uutma ning meister Orme Kaul Rakverest jõudsid ka plussringi poolfinaali. Rakverelane saatis seejuures miinusringi ühe Jõgeva tippmängija Kaljo Siimeri. Poolfinaalides alistas Plakk Vainoneni ja Uutma Kauli. Plussringi finaalis, kus selgitati esimene ja teine koht, juhtus ootamatus: teises partiis ületas Uutma enam-vähem võrdses seisus aja ja et esimene partii oli lõppenud viigiga, oli Uno Plakk korranud oma mullust võitu.

Miinusringis nägi Vainonen tõsist vaeva, tõestamaks oma paremust ülejäänud meeskabetajate ees, ent matšivõidud Siimeri ja Teinemaa üle siiski tulid. Esikuuik kujunes seega järgmiseks: 1.Uno Plakk, 2. Arno Uutma (mõlemad Jõgeva Kabeklubi), 3. Kaari Vainonen (Lasnamäe Kabeklubi), 4. Riho Teinemaa (Keila), 5.-6. Orme Kaul (Rakvere) ja Kaljo Siimer (Jõgeva Kabeklubi). Täpsem info tulemustest www.jogevakabeklubi.ee

Jõgeva Kabeklubi tänab Noorteühingut Juventus, Jõgeva kultuurikeskust ja Jõgevamaa Spordiliitu Kalju, kes abistasid meid inventari ja vahenditega. Võistlust toetasid Jõgeva Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp.

30. juulil peetakse järgmine suurem võistlus pargikabes, mis on jätkuks rahvusvahelistele kabevõistlustele Jõgeval. Täpne formaat selgub juuli keskpaigaks, suveperioodil on aga kõigil soovijail võimalus maleväljakul ka kabet mängida.

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus