Paremad ettevõtted selgitati tulumaksu laekumise põhjal

Esmakordselt sellisel meetodil koostatud edetabeli neli edukamat ettevõtet on AS Valmeco, Jõgeva Majandusühistu, osaühing Nordlanden ja AS Vooremaa Teed. Eriautasu pälvis linnavalitsuselt ka AS RR Lektus kui väljaspool Jõgevat (antud juhul Lääne-Virumaal) registreeritud firma, mis on Jõgevale loonud mitmeid uusi töökohti.

Jõgeva linna paremate firmade väljaselgitamine ja autasustamine sai tavaks mõned aastad tagasi.

“Varem koostasime paremusjärjestuse erinevate majandusnäitajate põhjal. Tänavu otsustasime tunnustada aga ettevõtteid, mille kaudu on linna kassasse kõige rohkem tulumaksu laekunud,” ütles konkursikomisjoni esimees, abilinnapea Aare Olgo.

Peale tema kuulusid komisjoni Jõgeva Maksu- ja Tollibüroo juhataja Anu Kaste, Jõgeva linnavalitsuse majanduse peaspetsialist Aime Ründva ning linnavalitsuse liige Kristiina Kask.

Jõgeva paremad ettevõtted said autasuks seinaplaadi, mis meisterdatud Tulirebase Gildis.

“Edukamate firmade juhtidele on varem korraldatud vastuvõtte Jõgeva kultuurikeskuse kammersaalis. Juba teist aastat oleme aga autasustamise läbi viinud linnapäevadel linnavalitsuse hoone ees, sest siis saavad Jõgeva elanikud oma silmaga näha, kes on tegijad Jõgeva majanduselus, ja nende tunnustamisele vahetult kaasa elada. Mitme firma edetabelisse jõudmisele reageeritigi tänavu kauakestva aplausiga,” märkis Aare Olgo.

Kõige rohkem on üksikisiku tulumaksu laekunud prussmajade valmistamisega tegelevast aktsiaseltsist Valmeco.

“Uute töökohtade loomiseks meie firmal praegu plaane pole, oma arengus peame kõige olulisemaks tööviljakuse suurendamist ja palgatõusu. Rohkem on tarvis mõelda, kuidas kasutada kaasaegsemaid masinaid ja tehnoloogiat,” ütles ASi Valmeco juhataja Rein Mõts.

“Firmade reastamine üksikisiku tulumaksu laekumise järgi on kõige objektiivsem ja õiglasem süsteem paremate ettevõtete väljaselgitamisel. Nii saab reaalse ülevaate firmade majandustasemest ja töötajate palkadest,” märkis ta.

“Meie firmale on kätte jõudnud stabiilsuse aeg ning käive on kasvanud 37 miljoni kroonini,? ütles ASi Jõgeva Ehitus juhataja Tiit Saarva. ?Üksikisiku tulumaksu paremat laekumist soodustab nii kiire majanduskasv kui ka asjaolu, et oskustöölistele on tarvis üha rohkem palka maksta, et nad Tallinna või välismaale tööle ei läheks. Üksikisiku tulumaksu laekumine suureneb ka edaspidi, kuid arvatavasti rahulikumas tempos kui viimastel aastatel.?

Tiit Saarva sõnul tunnevad Jõgeva linna elanikud heameelt sellest, kui maksudest saadud raha kasutatakse kõikide linnaelanike huvides, näiteks vajalike ehitiste rajamiseks.

Rahvaküsitluse põhjal läbi viidud hea teeninduskultuuriga ettevõtete konkursil tõsteti kõige rohkem esile ilusalongi Duaal, Jõgeva postkontorit ja osaühingut KSK Kaubakeskus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus