Parema lootuses sündinud laulud

Ülemöödunud pühapäeval sai Palamuse kirikus teoks Märt Jallakase mälestuskontsert, millel astus oma ja teiste kirjutatud lauludega üles Võrumaa muusik Kait Tamra.

Palamuse kunagise vallavanema, suure kultuurisõbra Märt Jallakase mälestuskontserti korraldas Palamusel tegutsev MTÜ Look juba kümnendat korda.

“Ma ei tundnud Märti, aga usun, et ta tegutses selle paiga parema tuleviku nimel. Ka laulud, mida ma esitan, on sündinud parema lootuses,” ütles Kait Tamra.

Ta on Palamusel ka varem laulmas käinud ja sellest paigast on tal ikka kaasa võtta head mälestused. Sümpaatne oli talle ka idee anda mälestuskontserdil kogutud annetustest välja kultuuristipendiumi.

Märt Jallakase mälestuskontserdil kogutakse nimelt igal aastal annetusi, mille abil toetatakse mõne Palamuse valla noore õpinguid kultuurialal. Mullustest ja tänavustest annetustest makstakse ära Kaarel Vaakmanni Jõgeva kunstikooli õppetasu. Kaarel on juba neljas Märt Jallakase stipendiumi saaja.

MTÜ Look ühe eestvedaja Tiina Tegelmanni kinnitusel annetasid kontserdikülastajad tänavu 182 eurot ja 50 senti. Mälestuskontserti toetasid Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ning Palamuse ja Saare vallavalitsus.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus