Parem pool muna kui tühi koor

Luua Metsanduskool leidis oma õppehoonet renoveerima hakates, et parem pool muna kui tühi koor. Kui mullu märtsis renoveerimisprojekt valmis sai ja selgus, et kaugeltki mitte kõik projektikohased tööd ja ostud olemas oleva rahasumma sisse ei mahu, oli kaalumisel mitu tegevuskava. Muu hulgas ka võimalus renoveerimistööd kaugemasse tulevikku paremaid aegu ootama lükata. Viimased külmad talved aga mõjusid hoone seisukorrale laastavalt, sellepärast jagati tööd kahte etappi ning alustati renoveerimisega.

Maja on nüüd soojem, valgem ja avaram, tänu korralikule ventilatsioonile ja uuele küttesüsteemile on oluliselt paranenud ka sisekliima. Välja on ehitatud tulekahjusignalisatsioon ja liikumisanduritega valvesüsteem, uus on küttesüsteem. Oluliselt paranenud on õppurite  ja õpetajate töötingimused, märkimisväärselt avaramad võimalused on moodsa arvuti- ja esitlustehnika kasutamiseks, mida ka õpetajad veel tundma peavad õppima. Samuti avaneb võimalus pidada ühiseid n-ö vooruloenguid, sest vastrenoveeritud majas on 60-kohaline auditoorium. Osa hoones asuvaid auditooriume saab jagada kaheks, kuhu edaspidi, kui teise etapiga jätkata saab, ka lükandsein paigaldatakse.

Seda kõike poleks, kui kool lähtunuks mullu põhimõttest kõik või mitte midagi”. Luua oma 400 õpilasega on heaks näiteks ka sellest, et metsade taga ei pea sugugi kõik koolid tühjaks jooksma ning kogu õpetamine Tallinna, Tartu või Pärnu ümbrusse koonduma. Ka kaugemates paikades on võimalik saada rahvusvaheliselt täiesti konkurentsivõimelist ning Eesti mõistes väga uuendus- ja edumeelset kutseharidust. 

17. märts 2012

blog comments powered by Disqus