Parem hilja kui mitte kunagi

Jõgeva linnavalitsus õpib Rohutirtsuga tehtud vigadest tagantjärele päris hoolega. Et uue hoone ehitamise ja vana rekonstrueerimise summad on tänapäeva ehitushindades võrreldavad, annab see julgust käia välja mõte lammutada praeguse lasteaia Karikakar möödunud sajandi seitsmekümnendatel aastatel ehitatud hoone ning mõelda hoopis uue maja ehitamisele.  

Vooremaa tegijad on seisukohal, et samasugune otsus tulnuks mullu sügisel teha ka Rohutirtsu puhul. Kui oli ikka näha, et maja on läbi mis läbi ja laepaneelideski praod (tõsi, viimased ilmnesid alles talvel), siis tulnuks julgus kokku võtta ja lammutamisotsus teha, mitte inimesi lollitada ja väita, et  juba talvel saavad lapsed oma armsaks saanud majja tagasi. Kui Rohutirtsu lapsed saavad sinna tagasi sügisekski, peab vahepeal olema ime sündinud. Tõenäoliselt aga ei sünni ja reaalne tagasikolimine peaks tulema talvel. Seega umbes aasta  esialgsest tähtajast hiljem.

Milles lapsed süüdi on, et nad peavad veel terve suve ja sügise koolis põrandal magama ning ruumikitsikuses kuidagi toime tulema? Ja kasvatajad? Söögitädid? Õpetajad ja koolilapsed? Tõsi, koolirahval on suvel õnneks vaheaeg.  

6. mai 2010

blog comments powered by Disqus