Pärast pausi “Rohutirtsus” tagasi

 

Jõgeva lasteaeda “Rohutirts” juhib alates 21. oktoobrist uus direktor Heli Torm, kelle varasemaks töökohaks oli Siimusti lasteaed-algkool.

Heli Torm on pärit Lääne-Virumaalt Roelast. Jõgevale tuli ta tööle ja elama 1986. aastal, pärast Rakvere pedagoogikakooli lõpetamist. Toona sai tema esimeseks töökohaks “Lepatriinu” lasteaed, mille hoones praegu tegutseb Jõgeva linnaraamatukogu. Kui “Lepatriinu” suleti, viidi Heli Torm üle “Rohutirtsu” lasteaeda. Viimased üksteist aastat töötas ta õpetajana Siimusti lasteaed-algkoolis ning nende aastate sisse jäid ka õpingud Tallinna Ülikooli Rakvere kolledžis, mille ta lõpetas 2009. aastal. Nüüd on ta “Rohutirtsus” tagasi, ainult et uues staatuses.

““Rohutirtsu” lasteaia direktori kohale kandideerimine oli minu jaoks uus väljakutse,” ütles Heli Torm. “Maja oli juba tuttav, ehkki vahepeal põhjaliku uuenduskuuri läbi teinud, ka osa töötajaid on eelmisest siin töötamise ajast tuttavad.”

Lasteaedniku töö on Heli Tormi meelest tore töö, sest rõõmsameelsed ja vahetud kasvandikud toovad tallegi sära silma. Laste pärast tuleb lasteaednikul end ka pidevalt harida ja eluga kursis hoida, sest muidu ei oska ta neile üha muutuvas maailmas teejuhiks olla.

Direktori kohal kavatseb Heli Torm jätkata oma eelkäija Liivi Noodla tööd ning seista hea selle eest, et “Rohutirtsus” antaks jätkuvalt head alusharidust ning et sealt läheksid kooli rahulolevad, heade sotsiaalsete oskustega ning endaga hästi hakkama saavad lapsed. Suuri muresid direktoril praegu pole, sest maja on tõesti hästi korras ning töötajate kohad enamasti täidetud.

“Tasandusrühmale oleks meil siiski logopeedi vaja. Loodan, et leiame sellise spetsialisti uuest õppeaastast,” ütles Heli Torm.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus