Paranesid liiklusolud

Halliku metsaülem Jüri Koort rääkis, et metsateelõigul Sääse peakraavi ehk rahvapäraselt Linnutaja oja läheduses paiknenud sild hakkas lagunema ja muutus liiklusele ohtlikuks. “Teeolude parandamiseks tuli kohale vedada kive, kruusa ja paigaldada suuremõõtmeline terastruup. Truubi pikkus on 12, kõrgus 2,8 ja laius 4 meetrit. Töö tegi Palamuse valla firma Kaevax, kes muretses ka Soome päritolu truubi. Tööde maksumuseks tuli ligi 200 500 krooni,” rääkis ta. Jüri Koorti arvates on kõnealune truup üldse üks suuremaid, mis RMK süsteemis ehitatud.

Truubi vajalikkusest rääkis juba mitu aastat Murru jaoskonna metsnik Sulev Kaio.

“Truubi paigaldamine oli väga vajalik. Muidu tulnuks metsaveoautodel laguneva tee tõttu teha kolmekilomeetrine ring. Lagunev sild oli aga ehitatud juba kuuekümnendate aastate lõpus siin maaparandustöid teinud Tamsalu EPT poolt. 1993. aastal remontisime seda mingil määral, kuid järk-järgult hakkas see taas lagunema, seetõttu tuli nüüd juba suurem töö ette võtta. Nüüdseks ongi Torma- Tartu maanteele viivale metsateele truup pandud ja loodame, et see jääb ka püsima,” rääkis metsamees, kelle sõnul kasutavad teed pidevalt suured metsaveoautod.

Metsaülem Jüri Koort märkis veel, et osaühing Kaevax on Halliku metskonnale hea koostööpartner ning ehitab ka Särgjärve kuivendusobjekti, mis paikneb 554 hektari suurusel maa-alal Pedassaare külas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus