Paraadieelne ja -aegne liiklus vajab täit tähelepanu

Võidupüha paraadi ajal ja ka enne paraadi toimuva peaproovi tõttu on liiklus Jõgeva kesklinnas oluliselt ümber korraldatud. Tähelepanelikel liiklejatel tasub jälgida ajutisi liikluskorraldusmärke, samuti on 23. juunil varahommikust liiklust korraldamas politseinikud.

Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva liiklustalituse komissar Künter Pedosk ütles, et nn punane perimeeter ehk Sauna tänav, Suure tänava algus kuni turuplatsini ning Aia tänava algus kuni Põik tänavani on parkimiseks ja liikluseks suletud ööpäeva – alates 22. juuni kella 14 kuni 23. juuni kella 14ni.  

Roheline ala on paraadi peaproovi tõttu liikluseks-parkimiseks suletud 22. juunil kella 16 -22 ja 23. juunil kella 8 – 13.

Peaparaadi ajal võidakse vajadusest tulenevalt liikluskorraldust ka muuta.

Ajutised liikluskorraldusmärgid paigaldav firma on lubanud sulgeda ja avada tänavad ettenähtud ajal, mingit viivitust ei teki. “Ajutised liikluskorraldusmärgid kuhugi vedelema ei jää, nii et inimestel pole vaja muretseda, kas tohib sõita või ei, kui keeluaeg on läbi,” lisas Pedosk.

Paraadi vaatama tulnute jaoks on ainus suur parkla Tähe tänava suur rohumaa, kuhu tuleb kaks sissepääsu. Parklas on reguleerijad, kes kõik külalised kenasti kohale juhatavad. “Omaloominguks aega ei jää, parkla täitub loogilises järjekorras. Publikul on võimalik Jõgeva kesklinna paraadi vaatama jalutada Tähe ja Rohu tänava kaudu,” rääkis Pedosk.

Tema sõnul jääb Selveri parkla vabaks kaupluse külastajatele, sinna saab sõita ja sealt saab ka tagasi.

Jõgeva linnas nn rohelises alas elavatele inimestele on politseil suur palve – varuge kannatlikkust. “Kui tõesti on vaja autoga kuhugi sõita, siis seda otseselt ei piirata, välja arvatud muidugi kolonnide liikumise ajal, siis on igasugune liiklus ka turvakaalutlustel keelatud.  Välja saab rohelisest tsoonist sõita, kuid sisse enam ei saa, siis tuleb varuda kannatust ja oodata,” tõdes Pedosk. Tema sõnul on jalgsi võimalik igal pool liikuda.

Kolonnid kogunevad Aia tänavale Päästeameti vahetus läheduses ja kolonn hakkab liikuma kesklinna suunas. Politseil on kohalikele elanikele suur palve: parkige oma sõidukid varakult mujale, eriti Aia ja Piiri tänava vahelises osas. Kõik sõidukid, mis piiranguajal on nn punase ja rohelise ala tänavatele pargitud, teisaldatakse. Künter Pedoski sõnul ei viida sõidukeid kuhugi kaugele, neid tuleks otsida lähematelt tänavatelt, mis enam piirangualasse ei kuulu. Politsei võtab võimaluse korral ka teisaldatava sõiduki omanikuga avalike andmebaaside abil kontakti ja palub oma sõiduki piirangualast 15 minuti jooksul ära viia. Kui omanikuga ühendust ei saa või sõidukit ära pole viidud, see teisaldatakse. “Kõik teisaldatud sõidukid registreeritakse ja politseil on täpselt teada nende asukoht. Kui inimene ei leia oma sõidukit, saab ta numbrile 110 helistades selle asukoha teada. Teisaldamise eest raha ei küsita,” lisas Pedosk.

Tema hinnangul tuleb tänavad vabaks teha just sellepärast, et rasketehnika ei mahu muidu meie kitsastele tänavatele ära.

Jõgeva linna põhjapoolne osa jääb vabaks, seal saab jalgsi vabalt liikuda. Igal pool on väljas politseiametnikud, kes oskavad vajadusel õigesse kohta juhatada. Paraadile on oodata suuremat rahvahulka, see pole Jõgevale väga tavaline. Nii on Põltsamaa ja Tartu poolt tulijatel 23. juunil kõige õigem sõita Mustvee maanteelt otse Tähe tänava parklasse. Samal päeval on liiklust suunamas ka piisavalt politseinikke.

Mustvee poolset osa ehk nn üleraudtee linnaosa muudatused ei puuduta.

Jõgeva linnavalitsus on bussikeskusega kokku leppinud, et 23. juunil kella 8 – 14 toimib bussipeatusena vana bussijaamaplats ehk üle raudtee jääv Jaama poe juures asuv ala. Nimetatud ajal saabuvad ja lahkuvad kõik bussid sealt.

Künter Pedosk paneb Jõgeva elanikele südamele, et nad paraadi eelsetesse ja aegsetesse ümberkorraldustesse mõistvalt suhtuksid. “Võidupüha paraadi taolist suurüritust ei tule meil niipea ja oleme kõik sellest huvitatud, et nii tähtis suurpäev saaks peetud viperusteta,” rõhutas ta.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus