Pankrotihaldur müüb Avinurme Elulaadikeskuse pankrotivara

Pankrotti läinud sihtasutuse Avinurme Elulaadikeskus vallasvara on jõudnud oksjonile.


Selle aasta 4. aprilli kohtumäärusega kuulutas Tartu maakohus välja sihtasutuse Avinurme Elulaadikeskus pankroti. Pankrotihalduriks nimetatud Sirje Tael pani elulaadikeskuse vara oksjonile. Kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja oksjonikeskkonnas www.oksjonikeskus.ee müüakse avalikul elektroonilisel enampakkumisel sihtasutuse Avinurme Elulaadikeskus pankrotivara tervikvarana. Tervikvarakogumi alghind on 20 500 eurot.
Vallasvara hulgas on kasutatud mööbel – vitriinikapid, toolid, lauad, puhvet ja terrassimööbel. Samuti läheb müüki loodus-ekpositsioon: topised ja maketid. Ka köögitarvikud ja -nõud, puidutööpingid, murutraktor, kaks tünnimaja ning kaubajäägid – ehted, tekstiil, puunõud – kuuluvad samuti tervikvara hulka.
Vallasvara müüakse tervikvarana ja sellises seisundis, nagu need müügihetkel on. Ostja peab arvestama asjaoluga, et tegemist ei ole uue, vaid kasutusel olnud varaga.
Enampakkumisel võetakse arvesse pakkumised, mis on võrdsed või pakkumiste sammu või selle kordse võrra suuremad kui alghind. Oksjonil osalemiseks tuleb registreeruda oksjonikeskkonnas ja tasuda tagatisraha 2000 eurot. Võitja peab tasuma ostuhinnast 1/10 enampakkumise lõppemise päevale järgneval tööpäeval ja ülejäänud osa ostuhinnast 15 päeva jooksul.
Enampakkumisele saab registreeruda kella 10st 11. mail kuni kella 10ni 25. mail 2020. Oksjon algab 25. mail kell 10 ja lõpeb 2. juunil kell 10.
Pankrotihaldurile tuleb enne enampakkumise algust teha teatavaks oma õigused müüdavale asjale, kui nendest ei ole pankrotihaldurile veel teatatud, ja need õigused pankrotihalduri nõudmisel põhistada. Ka varaga tutvumiseks tuleb ühendust võtta pankrotihalduriga.
Pankrotihalduri sõnul on väga tavapärane müüa pankrotivara tervikvarana. „Eraldi müük niisuguse tervikvara puhul oleks ebamõistlik, sest tegemist on siiski meie mõistes eriotstarbelise varaga. Ostjal tuleb arvestada, et enamik varast on soetatud juba ligi 10 aastat tagasi,“ selgitas pankrotihaldur. „Kõigepealt tasutakse müügisummast menetluskulud ja seejärel võlad,“ lisas ta.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus