Pangad julgustavad maksekaarte kasutama

Mõlemad pangad pakuvad ohtrasti kaarte, mida saab kasutada mitte ainult Eestis, vaid ka välismaal. Mõlemad jätavad kliendile võimaluse valida kaardi kujundust. Pangad kinnitavad, et kaardid vabastavad meid sularahaga seotud probleemidest ja vajadusest pangakontoris käia.

Hansapanga Jõgeva kontori juhi Andre Arula arvates ei valmista noortele, kelle jaoks internet ja mobiiltelefonid on igapäevased töövahendid, pangakaardi kasutamine mingit raskust.

Arula tõstab lapsevanemana esile maksekaardi kasutamisel tekkivat võimalust ise eemal olles lapsele vajadusel raha kontole juurde kanda. Seda näiteks mobiilimakset, hanza.net-i, püsikorraldust või kasvõi sularahaautomaadis määratud makset kasutades. ?See on äärmiselt mugav,? kinnitab ta.

Seeniorkaart pakub soodustusi

?Neile, kellele esialgu pangakaardi kasutamine veidi raske võib tunduda, oleme Hansapanga kontorites alati valmis infot jagama ja vajadusel ka kohapeal hanza.neti erinevate operatsioonide tegemist ette näitama ja õpetama,? lubab Arula.

SEB Eesti Ühispanga Jõgeva kontori direktor Tiina Ereb kinnitab sama: ?Meie sõbralikud teenindajad ükskõik millises pangakontoris on valmis kõiki tingimusi täpsemalt selgitama.?

Hansapangas saavad 60-aastased ja vanemad soetada seeniorkaardi, mis annab teiste kaartidega võrreldes mitmeid soodustusi. Seeniorkaart pakub üle 60-aastastele soodustusi paljudes kaubandus- ja teenindusettevõtetes nagu sanatooriumid, raamatukauplused, reisifirmad, prillipoed, apteegid, ajakirjanduse tellimine jne.

Soodustuse kasutamine on lihtne: müüjale tuleb esitada Seeniorkaart ja isikut tõendav dokument. Tellides ajalehti ja ajakirju telefonitsi, tuleb lisaks isikukoodile teatada ka Seeniorkaardi esimesed numbrid.

Andre Arula sõnul aitab kaardi kasutamine inimestel kokku hoida aega ja jalavaeva, mis muidu pangakontori külastamisele kuluks. Seeniorkaart toimib nagu tavaline rahvusvaheline pangakaart ehk deebetkaart. Seeniorkaardi hooldustasu Hansapangas on viis krooni kuus, kuid oma esimese Seeniorkaardi saab klient tasuta. Seeniorkaardi kliendile on telefonipanga teenus kuutasuta.

SEB Eesti Ühispanga avalike suhete juhi Evelin Allase sõnul nende pangas eraldi seeniorkaarti ei ole, kõik täiskasvanud kliendid saavad ühesuguse kaardi. Ent üle 60-aastaste ehk siis seenioride puhul kehtib soodushinnakiri. Ühispanga seeniorid saavad võrreldes tavakliendiga peaaegu kõiki pangateenuseid tasuta, kaardil pole kuumaksu, tasuline on vaid telefonipanga operaatoriteenus.

Hansapanga klient saab sularahaautomaatides deebetkaardiga raha välja võtta, konto saldot ja viimaseid kandeid vaadata ning maksta määratud makseid.

Kõige aktiivsematele klientidele saadab Hansapank kaks korda aastas tasuta seenioride infokirja. Trükis, mis sisaldab kasulikke uudiseid ja informatsiooni pangateenuste kohta, on saadaval ka pangakontorites.

Postipangad ja pangabussid

Mõlemad pangad soovivad olla inimestele käeulatuses ja püüdlevad sinnapoole, et teenused ja tooted oleksid kättesaadavad peale suurte linnade ka väikestes maakohtades. ?Seal, kus ei ole Ühispanga kontorit või pangaautomaati, muudavad teenuse kättesaadavaks koostöös Eesti Postiga tegutsevad Postipangad,? selgitab Allas.

Postipangas teenindab kliente kohaliku postkontori töötaja, abistades vajadusel kõigis pangatehingutes ja vastates küsimustele. Postipankades saab teha kontolt ülekandeid ja sissemakseid, võtta välja sularaha, saada teada kontojääki ja saada trükitud konto väljavõtet. Postipangas saab ka kontot avada, kaarti taotleda ja mitmeid lepinguid sõlmida.

Hansapank on mööda maakohti pannud sõitma pangabussi, milles saab teha kõiki enamlevinud pangatehinguid.

Mõlemad pangad pakuvad eakamatele klientidele ka investeerimise- ja laenuteenust.

“Eesti pangad on siiamaani suunanud hoiustamis- ja laenutooted eelkõige nooremale inimesele. Ühispank pakub hoiustamise võimalusi ka vanemaealistele, eesmärgiga julgustada just üle 60-aastasi oma raha rohkem investeerima ja pangas hoidma,? räägib Allas. Arula lisab, et Hansapangas on seenioridele väikelaenu lepingutasu ja Hansa Fondiplaani lepingutasu 50% soodsamad.

Hansapangal on Jõgevamaal kolm kontorit ? Jõgeval, Põltsamaal ja Mustvees. Sularahaautomaate on Põltsamaal, Jõgeval ja Mustvees kaks ning Tabiveres ja Puurmanis üks. SEB Eesti Ühispanga kontoreid on Jõgevamaal kaks ? Jõgeval ja Põltsamaal. Mujal toimib Postipank. Sularahaautomaate on Ühispangal Põltsamaal kaks ja Jõgeval kolm, uusim neist asub Pae poe juures.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus