Palun ärge jätke oma lemmikloomi suvekodudesse maha

Juba neljandat aastat korraldab Eesti Loomakaitse Selts varasügist kampaaniat, mille raames pannakse inimestele südamele, et nad oma lemmikloomad suvekodudest kaasa võtaksid ning märkaksid ka teiste poolt maha jäetud  loomi.

Eestis on jätkuvalt probleemiks lemmikloomade hülgamine.  Suve alguses võetakse suvilasse koera- või kassipoeg, kuid  lahkudes jäetakse loom maha. Hea meel on aga tõdeda, et seltsi infotelefoniga saadud statistika põhjal on selline trend languses. Võrreldes eelmise aastaga oleme sel aastal saanud suvilatesse ja maakodudesse maha jäetud loomade kohta vähem teateid. Hüljatud kassid paljunevad, kogunevad kolooniatesse, levivad haigused ning loomad kannatavad ja paljud neist surevad.

Seltsil kulub aastas kümneid tuhandeid eurosid vastutustundetute loomaomanike poolt hüljatud loomade päästmiseks ja abistamiseks. Eestis on loomade hülgamine seadusega keelatud ja kriminaalkorras karistatav. Seni aga, kuni Eestis ei kehti üleriigiline kohustus lemmikloomade kiipimiseks ja registrisse kandmiseks, on hülgajaid pea võimatu tabada, rääkimata nende vastutusele võtmisest.

Eesti Loomakaitse Selts kutsub kodanikke üles trükkima arvuteist välja kampaania “Suvi läbi. Asjad pakitud. Kõik pereliikmed kaasas?” flaiereid, jagama neid oma kodukohas ning kinnitama kuulutusetahvlitele. Flaiereid jagavad üle Eesti ka meie seltsi vabatahtlikud. Kampaaniat tutvustavat videoklippi näitab Tallinna TV ning audioklipp jookseb septembri lõpuni Eesti Rahvusringhäälingu raadiokanalites.

Selts kutsub ka kõiki omavalitsusi üles osalema kampaanias ning levitama teavet kohalike elanike hulgas. Samuti soovib selts omavalitsuste poolsele kõrgendatud tähelepanule seoses hüljatud ja hulkuvate loomadega ning taolistel juhtudel ka kiiret reageeringut.

2013. aasta esimesel poolel nõustas ja lahendas Eesti Loomakaitse Selts 2290 juhtumit, millest teavitati meid infonumbrite ja meiliaadresside kaudu. See teeb keskmiselt 13 juhtumit päevas. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, mil poolaasta teadete arv oli 1881, kasvas teadete arv käesoleval aastal 409 teate võrra ehk 22 protsenti. Aasta esimesel poolel sai ELSilt otsest rahalist abi enam kui 600 looma ja selleks kulus 22 000 eurot.

i

ANNIKA LEPP, Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige

blog comments powered by Disqus